Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja w obiekcie hotelowych (14 odbiorników). Dylemat

22 Paź 2010 09:48 1506 2
  • Poziom 2  
    Witam Szanownych Forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie LEGALNEJ telewizji w małym hotelu, a dokładnie chodzi rozprowadzenie programów do pokoi i związane z tym opłaty oraz umowy.

Sytuacja sprzętowa:

- antena satelitarna oraz antena zwykła
    - stacja czołowa
    - 14 pokoi z Tv (bez tunerów) z doprowadzonym sygnałem
    - czytniki SCM na karty do określonych programów.

Cały osprzęt zainstalowany przez jedną firmę (poza telewizorami), która miała świadczyć usługę dystrybucji programów naziemnych (TVP1, TVP2, TVP Info) oraz programów sat (TVN, TVN24, CNN, ZDF, Cartoon Network, Ale Kino, Eurosport, National Geo).
    Problem jest taki, że owa firma się wypięła w kwestii świadczenia usług gdyż obiekt znajduje 60 km od ich siedziby (Gdańsk) i 30 km od najbliższego miasta (Wejherowa) i to dla nich za daleko.
    Rezultat jest taki że część programów (darmowe, tv naziemna) oraz 2 spośród sat działają, a reszta nie.
    Do tego zostaliśmy namówieni na zakup kart aktywacyjnych do poszczególnych programów które potem są rozliczane z ich dystrybutorami.

Podsumowanie:

Proszę o informację jak problem rozwiązać tj np z czyich usług skorzystać, jaką metodę przyjąć by wykorzystać istniejący sprzęt (który notabene kosztował kupe kasy).
    Chciałbym ponadto dodać Polsat do listy programów.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Aby cokolwiek podpowiedzieć, musisz podać, na jakim sprzęcie jest oparta stacja czołowa ( jakie wzmacniacz jest dla TV naziemnej ) jakiego producenta jest stacja czołowa SAT.
    Instalacja jeżeli wykonana była przez solidną firmę nie powinna sprawiać problemu z nową konfiguracją, ale tak jak napisałem podaj sprzęt wykorzystany na stacji.
    pozdrawiam Marcin
  • Poziom 2  
    Już zrobiłem inwentaryzację sprzętu:

- Stacja czołowa Telkom Telmor 3000 digital head end station
    - w stacji 8 modułów SCM, karty: TVN24, TVN + TVN7, Cyfra+ National Geographic, Cyfra+ Ale Kino, Eurosport, Cartoon Network, 2 wolne sloty
    Ponadto odbieram CNN i ZDF ale one są darmowe, wiec logiczne że nie ma kart do nich.

- Wzmacniacz antenowy Telkom Telmor WWK-911, jak rozumiem do odbioru stacji naziemnych: TVP1, TVP2, TVP INFO

- Multiswitch Axing spu 512-03