Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kalkulator zużycia prądu - poddaję pod ocenę_NOWY G11 i G12

22 Paź 2010 14:53 7297 18
  • Poziom 11  
    Witam,
    Bawię się ostatnio excelem, w zasadzie uczę się z niego korzystać i w związku z tym:
    -zrobiłem taki pliczek, do obliczenia kosztów zużycia energii elektrycznej i bardzo bym prosił o ocenę (czy czegoś brakuje, coś trzeba zmienić itp.).
    ...wrzucam go tu pod ocenę, ale może się to komuś przydać.

aha i proszę nie pisać uwag typu - to proste, banalne - ja to wiem, ale sam się uczę i kiedyś bym tego nie zrobił.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    M

Witam,
    Wprowadziłem poprawki, taryfę G12, teraz kalkulator umożliwia sprawdzenie różnic pomiędzy taryfą G11, a G12 (dzień-noc).
    Pozdrawiam.

NOWY PLIK Z KALKULATOREM NA 2011r. ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ !
  • Użytkownik obserwowany
    Coś z dokumentem chyba jest nie tak. W moim programie (Microsoft) pisze że plik jest chroniony hasłem lub zakodowany.
  • Poziom 11  
    już wszystko jest OK. Proszę o opinie.
  • Poziom 11  
    OK. skoro nikt się nie pokusi, to zamykam. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Wprowadziłem kolejne poprawki dotyczące działania oraz nowe stawki na 2011r. i VAT 23%.
    W tej postaci kalkulator znajduje się poniżej.
    Pozdrawiam.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    fajny program, przydałoby się jeszcze możliwość wpisania ceny
  • Poziom 10  
    spoko program. ja mam problem z wpisaniem lodówki. o ile moc takiej lodówki znam to nie mam pojęcia ile godzin na dobę taka lodówka pracuje.
    Poza tym wprowadziłbym możliwość wpisania czasu pracy urządzenia w tygodniu. np pralka czy piekarnik. Nie wiem inni ale ja codziennie nie robię prania.
  • Poziom 11  
    Robson1989 za chwilę wyślę Ci na prv hasło do odblokowania edycji i będziesz mógł sam zmienić stawki. Tylko pamiętaj, że np. taryfa G11 to składowa sześciu stawek (stałych i zmiennych).

michalwujek zazwyczaj w specyfikacji urządzeń elektr. podawane jest średnie zużycie prądu na dobę. Tak jest w przypadku lodówki. Zmywarka np. posiada opis zużycia na cykl.
    Jeżeli chodzi o kalkulator, znajduje się w nim zakładka (dni w tyg.) z możliwością wyboru, wystarczy założyć, że pralka działa np. 2h, trzy razy w tygodniu i kalk. zwraca nam wynik zużycia energii w m-cu.

Oczywiście każde urządzenie pobiera różne (od znamionowych) ilości energii w zależności od obciążenia, kalkulator służy jedynie do uzyskania przybliżonych wartości pobranego prądu i związanych z tym kosztów.

Pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    teraz już kumam o co chodzi
    fajny programik, można sie pobawić
  • Poziom 11  
    up

około 60 pobrań pliku, a tylko dwie opinie?
    Może ktoś się pokusi o kilka słów... niekoniecznie dobrych :)

Pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam,

Pliczek fajny ale nie ma możliwości zmiany stawek... ba, nawet nie wiem jakie zastosowano obecnie...

Jest też pole puste a obok czerwony napis UZUPEŁNIĆ. Co to znaczy?

O co chodzi też z licznikiem trój- lub jednofazowym?

Chciałbym również dodać większą ilość urządzeń niż 20...
  • Poziom 11  
    Witam,
    Celowo zablokowałem możliwość zmian stawek za kWh i to chyba był błąd. Po 2007r. na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się sprzedarzą energii elektrycznej, a co za tym idzie mają tu zastosowanie różne stawki.
    Pomyślę nad zmianami w wolnej chwili, odblokuję również edycję i będzie możliwość dodania tylu pozycji (urządzeń) na ile pozwala excel. :)
    (obecne stawki to PGE Obrót S.A. - oddział Białystok)

Puste zółte pole z czerwonym napisem - uzupełnić, miało na celu wskazanie miejsc w kalkulatorze, które trzeba uzupełnić, żeby uzyskać wynik. :)

Wprowadziłem możliwość wyboru licznika jedno i trójfazowego, bo różne są opłaty stałe za te liczniki, co ma wpływ na wynik końcowy (suma-rachunek).

Pozdr.
  • Poziom 10  
    Rozumiem.
    Zatem czekam na nowy upload.

Mieszkam w Pruszczu Gdańskim i stawki mam na poziomie bodajże 0,45 - 0,50 zł...

Większa liczba możliwych do dopisania urządzeń pozwoli lepiej wyliczyć całość.
  • Poziom 10  
    Bardzo fajny kalkulator szczególnie w opcji z taryfą nocną i dzienną , różna liczbą urządzeń. Właśnie waham się czy bardziej opłaci się non stop włączony grzejnik na podczerwień 500W czy piec akumulacyjny 3 lub 4 kW i prawdopodobnie ten kalkulator będzie moim głównym doradcą :)
  • Poziom 11  
    Cieszę się, że kalk. się przydał. :)
  • Poziom 9  
    fajny program a moze znajdzie się coś co pozwoli obiliczyć średnie zużycie miesięczne czy tez na kilka miesięcy doprzodu według spisywania licznika codziennie
  • Poziom 2  
    Bardzo przydatny kalkulator. Czy mozesz odblokowac opcje stawek za 1kWh?
  • Poziom 11  
    Witam, programik bardzo przydatny. Czy posiada Pan zaktualizowany na rok 2013?