Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion pu9715a wyjęcie mechanizmu kasety i oszukanie radia

jawoks 22 Paź 2010 15:13 3810 4
  • #1 22 Paź 2010 15:13
    jawoks
    Poziom 20  

Mam zrobić aux w radiu clarion pu9715a poprzez wyjęcie całego mechanizmu kasety. Oszukanie radia niestety nie jest takie proste jak myślałem, schematu tego modelu radia nie znalzałem, ale układ kasety jest identyczny jak w

-pu9836a

oraz bardzo podobny do pu2354a (schemat wyższej jakości)

w tym temacie:
    Link
    kolega chciał zrobić to samo, co ja lecz niestety nie skończył..

drednot napisał:
    hmm pomyślałem podobnie ;)
    układ opto ma 4 nóżki (dioda+fotodioda?). Prześledziłem dokąd biegną i wygląda to następująco:

jedna nóżka opisana przed złączem REEL, a na płycie głównej radia ma już podpis MECH-MUTE.
    Ide podpiąć radio do fury i zobacze co na niej jest. Może zamiast impulsów radio odbiera średnie napięcie?
    Z tego co udało mi się wyśledzić na płycie głównej radia, to ta ścieżka idzie tak:

pomożecie ?

0 4
  • #2 23 Paź 2010 19:54
    Azonic_2006
    Poziom 17  

Witam!!!
    Jeżeli jest to dość nowe radio to może być problem bo mikroprocesor może wykrywać pewną sekwencje impulsów i projekt okazuje się nieopłacalny natomiast można za pomocą np przekaźnika wpiąć się w tor audio od FM.
    Ja tak wykonałem AUX w nowszym radiu z CD i działa jak ta lala.
    Jedyna wada to konieczność włączania oddzielnym przyciskiem.

0
  • #3 23 Paź 2010 20:02
    jawoks
    Poziom 20  

radio z lat 90' .. fabryczne z saaba 900. Jak nik nie będzie miał pomysłów to wepne się w tor AM, ale z kasetą jest znacznie wygodniej w użytkowaniu

0
  • #4 24 Paź 2010 23:29
    mister_j
    Poziom 22  

Może zastosuj wtedy najprostsze rozwiązanie, które często są "prawie" idealne, a nie wymagają kombinacji. Tzn. odepnij głowicę, podłącz się w odpowiednim miejscu z sygnałem AUX, wrzuć kasetę i niech "jeździ" tam i z powrotem, a ty masz swoją muzykę. Jedyne "ale" to odgłos pracy mechanizmu. Pzdr

0
  • #5 25 Paź 2010 15:24
    katoda
    Poziom 20  

Przecież w podanym linku ten problem został rozwiązany tylko autor przy okazji uszkodził głowicę fm ale to nie dotyczy oszukania mechaniki.

0
  Szukaj w 5mln produktów