Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power Over Ethernet - więcej mocy...

MCbx 22 Paź 2010 16:47 1020 0
  • #1 22 Paź 2010 16:47
    MCbx
    Poziom 28  

Witam.
    Postanowiłem wykonać w domu instalację Power-over-Ethernet umożliwiającą podtrzymanie z UPSa aparatury sieci w przypadku zaniku napięcia. Pierwszym krokiem było pociągnięcie zasilania z UPS'a (pierwsze piętro) do switcha w piwnicy (12V 0,2A). Okazało się to dość proste - "wpuszczam w kabel" 16V z jednej strony, z drugiej strony "wyciągam" ca. 14,5; stabilizuję 7812 (wcześniej zastanawiałem się nad LM2576, ale okazało się, że 78 nie grzeje się bardzo), potem przekaźnik włączający to w razie zaniku z zasilania w piwnicy i do switcha. Wymagało tylko uniwersalnej płytki i blaszki na stabilizator.
    No i teraz jest pewien problem: Postanowiłem zasilić przez PoE, na innym kablu rzecz jasna, router wi-fi z drugiego pokoju. Router wi-fi zużywa 7.5V 1.5A. Standard zakłada chyba 400mA. Biorąc to pod uwagę obawiam się, że połączenia wtyczek mogą nie wytrzymać. Szczególnie, że gdzieś na linii Switch-Access point jest "złączka" z dwoma gniazdami RJ45.
    Zauważyłem w niektórych splitterach, że przyjmują max standardu 48V, a "oddają" - i tu są wartości duże: np. 5V 2.5A, 12V 1A. Jak to jest zrobione? Czy jest gdzieś dostępny schemat takiego rozwiązania czy noty niezbędnych układów?

0 0