Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laserjet 4100 service error

thl 24 Wrz 2004 21:00 2975 7
  • #1 24 Wrz 2004 21:00
    thl
    Poziom 11  

Mam drukarke hp laserjet 4100, która pokazuje błąd 49.4C04 service error.
    Drukarka była w konserwacji, podczasz przestawiania licznika serwisowego
    gość który to robił przestawił go tak, że drukarka ma mniejszy licznik serwisowy niż ten który liczy strony, i myśle więc że z tego powodu jest ten błąd. W drukarce nie można przywrócić ustawień fabrycznych, ani wyczyścić pamięci.
    Może macie jakieś pomysły ??

0 7
  • #2 24 Wrz 2004 22:25
    Kazik
    Spec od drukarek

"Licznik serwisowy" jak go nazywasz ma po zliczeniu ustawionej ilości wydrukowanych stron (dla tego modelu wynosi 200 tys.) wezwać serwis na maitenance i nie bardzo widzę związek tego błedu z ustawieniami licznika od maitenance'u. Jest to bład firmware'u drukarki. Jesli masz ją uzbrojoną w hdd, jetdirecta lub dodatkową pamięć - odłącz te urządzenia i sprawdź czy ten błąd się pojawia nadal - jesli tak to występuje niekontakt gdzieś w połączeniu formatera z resztą urządzenia lub padł... DIMM z firmware'm lub formater. Sprawdź czy problem występuje przy wydrukach z jakiejkolwiek aplikacji czy tylko z jednej, konkretnej. Jeśli problem wystapił od razu po konserwacji - ścignij konserwatora, bo najwyraźniej spartaczył zlecenie. Jak się nie boisz - i zrobisz na własną odpowiedzialność COLD_RESET drukareczki to daj znać na priv, napiszę jak to zrobić.

0
  • #3 25 Wrz 2004 18:20
    thl
    Poziom 11  

Błąd pokazuje sie zawsze czy to po załączeniu service menu, cold reset, czy próbie normalnego załączenia.

0
  • #4 25 Wrz 2004 18:51
    Kazik
    Spec od drukarek

To jesli to nie jest uszkodzenie peryferiów - niestety formater do wymiany :(

0
  • #5 27 Wrz 2004 17:22
    thl
    Poziom 11  

Już rozwiązałem problem z błędem, bez wymiany części zainteresowanych zapraszam na priva

1
  • #6 18 Sie 2010 13:07
    felix142
    Poziom 1  

Witam, mam ten sam problem z błędem 49.4C04 service error.
    Trochę czasu minęło od ostatniej odpowiedzi. Jeśli wiecie jak rozwiązać ten problem, to proszę o pomoc. Dodam tylko ze robiłem już cold reset, po tym inicjacja dysku - i wszystko było ok. Po następnym uruchomieniu urządzenia wyskakuje 49.4C04 service error.

0
  • #7 22 Paź 2012 23:15
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Witam

Mam ten sam problem (sam sobie przy kasowaniu serwisowego go wywołałem, a sprzęt klienta). Czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie. Pozdrawiam

0
  • #8 04 Lis 2012 00:37
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Witam

Problem rozwiązałem. Uszkadza się po takim manewrze płyta formatera. A dokładniej mówiąc w pamięci tam obecnej zapisuję się różne głupoty. Po odczycie pamięci ze sprawnego formatera i zapisie do pamięci tego uszkodzonego sprzęt działa. Trzeba tylko z menu serwisowego właściwy numer seryjny wpisać.

Pozdrawiam

0