Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C702 Rozładowuje baterie w ciągu 5 godzin. Oprogramowanie?

22 Paź 2010 17:57 2244 9
  • Poziom 10  
    Witam trafił do mnie Se c702 co rozładowuje baterie w ciągu 5-godz
    bateria jest pusta
    telefon nie jest po zalaniu
    liczyłem że może być do wina oprogramowania więc zmieniłem soft z R3EA35 na r3EA37 lecz nic to nie pomogło.
    Czy to będzie usterka HW
    Czy coś jeszcze z oprogramowaniem
    posiadam cruisera i mt-boxa..
    czy ktoś ma na to koncepcję
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Tak usterka HW. Na 90% jednak został telefon zawilgocony lub układ zasilania padł i robi zwarcie ale ja stawiam na zawilgocenie , a ze klient mowi ze nie to nie znaczy ze to prawda.
  • Poziom 10  
    Zalany nie był bo rozkręciłem telefon i przeleciałem płytę główną z myślą że znajdę ślady cieczy lecz nie było.
    Płyta główna czyściutka.
    1-pomysł układ zasilający czyli by trzeba wymienić
    potrzebuję więc serwisówkę czy ktoś ma do SE c702.
    No i czy ktoś ma jeszcze inny pomysł.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 34  
    Sprawdź najpierw na zasilaczu czy na płycie jest zwarcie, eentualnie jak duży jest pobór prądu po odpaleniu. Jeśli jest zwarcie to na pewno coś się będzie grzało, jeśli nie to radziłbym najpierw zacząć od naprawy GDFSa, często na A2 jak padnie to przekłamuje dane o baterii.
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno wczoraj miałem na fulla baterie
    włączyłem go w ciągu 2-3 godzin zawartość bateria zpadła na 50%
    Więc wyłączyłem go,dziś przyszedłem do pracy próbuję go włączyć a tu lipa,bateria rozładowana na wyłączonym telefonie.
    Rozładowuje baterie również na wyłączonym telefonie więc to będzie HW
    Ale co????
  • Poziom 15  
    Tak to HW pisalem ci juz masz zwarcie na plycie ja bym bo przemyl w wannie ultradziwkeowej i wygrzal na podrzewaczu plus hot i topnik potem sprawdzil pobór jak dalej to samo to wymianka ukladu zasilania.
  • Poziom 10  
    Ok dziś wykapie go w wanience ultradzwiękowej i wygrzeje płytę główną
    Układa zasilający już zamówiłem
  • Poziom 34  
    Tak w ciemno chcesz grzebać w płycie i wymieniać układ zasilania?? Gratuluje odwagi :) . Jeśli jest zwarcie to zmrażacz do elektroniki + zasilacz serwisowy lub naładowana bateria i wyraźnie będzie widać co się grzeje. Wcale ni musi być to układ zasilania, z moich doświadczeń częściej pada końcówka mocy, ale przyczyn może być wiele...
  • Poziom 15  
    A sprawdzałeś jaki ma pobór?

Dodatkowo weź po odłączaj wszystkie elementy od płyty takie jak kamera, płytka klaw itp. odpal pod zasilaczem laboratoryjnym i będzie już coś wiedział, dodatkowo możesz "zmacać" gdzie się grzeje. Pozdr.
  • Poziom 10  
    Nie poboru jeszcze nie sprawdzałem
    Ale dziś spróbuję
    i rozkręcę telefon i spróbuję zamrażaczem do elektroniki tak jak kolega napisał