Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark E120 -świeci kontrolka pomarańczowa

anty35 22 Oct 2010 19:26 4558 6
    anty35
    Level 26  
    Witam drukarka jak w temacie świeci pomarańczowa kontrolka i pod kod to 3 mignięcia zielonej kontrolki -po wymianie tonera i rury bębna i próbie zresetowania dalej nic na co mam zwrócić uwagę?
    Daniel__RZE
    Level 16  
    Witam
    zakładam że"
    primary code: kontrolka ready/data - nie świeci ; "!"- świeci ciągle na pomarańczowo
    secondare code: kotrolka ready/data- miga 3 razy ; "!"- nie świeci
    Pytanie:
    jaki jest 3 pod kod ??
    Pozdrawiam
    anty35
    Level 26  
    A jak się sprawdza ten trzeci pod kod bow instrukcji mam tylko kod główny i jeden pod kod? masz może manuala do niej ?
    Daniel__RZE
    Level 16  
    Tak samo jak drugi dwa razy "play"
    Właśnie już sobie przypomniałem jestem pewny na 99,99% :) jak rozbierzesz drukarkę z tyłu drukarki (dosłownie) jest jedna płytka - ona jest uszkodzona- kiedyś spędziłem też troche czasu szukając błędnie po tonerach tak jak Ty. Transfer card and intput sensor - 40X1297 (na rysunku to oznaczone 2)

Powodzonka
    anty35
    Level 26  
    Dzięki za szybka odpowiedz -a co tam leci na tej płycie -można ją naprawić? A Tobie się udało?
    Daniel__RZE
    Level 16  
    Witam
    Nigdy nawet nie próbowałem jej naprawiać- zawsze wymieniałem. W dwóch przypadkach była pęknięta, 3 pozostałe przypadki płyta wyglądała idealnie i szukaj wiatru w polu bez schematów więc ciężko cokolwiek powiedzieć.
    możesz sprawdzić jeszcze 1 i 5 pin ma być 5V
    6- masa
    7- 24V
    2,3,4- nie mam zielonego pojęcia

Pozdro
    anty35
    Level 26  
    Dzięki za podpowiedzi może jutro zajrzę do niej jak będę miał czasu trochę.A ile kosztowała ta płytka jak by się klient zdecydował na wymianę ?