Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po formatowaniu komputera prosi mnie o aktywację systemu Win

PatSto94 22 Paź 2010 20:52 5649 9
  • #1 22 Paź 2010 20:52
    PatSto94
    Poziom 9  

Witam.
    Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie.
    Mam oryginalną płytę Windows XP Home Edition OEM. Sformatowałem komputer i po instalacji systemu pojawiło mi się okno "Aktywacja systemu Windows". Mam 30 dni aby go aktywować. Dzwoniłem pod numer (który jest tam podany) i po kilku minutach "automat" prosił mnie abym wziął kartę kredytową, bo będę musiał zapłacić 134zł (albo 136zł, nie pamiętam). Wyczytałem, że ta aktywacja jest tylko na pirackie systemy. Nie rozumiem czemu mi te okno się pojawiło.
    Można coś na to zaradzić?
    Z góry dziękuję.

0 9
  • #2 22 Paź 2010 21:01
    merolPL
    Poziom 27  

Nie ta aktywacja wcale nie jest na piraty. Kliknij opcje za pomocą sieci i nic nie powinieneś zapłacić. Nie dzwoń pod żadne ich numery bo to strata czasu.

0
  • #3 23 Paź 2010 09:31
    Muc13k
    Poziom 14  

Normalna procedura aktywacji windowsa. Za każdym razem tak powinno się robić, jeżeli instalujesz oryginalny OS. Po prostu aktywuj i po problemie. Czemu telefon to strata czasu??

0
  • #4 23 Paź 2010 09:48
    gregor33315
    Poziom 12  

Kliknij Menu Start -> Wszystkie Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Aktywacja systemu Windows i działaj zgodnie z poleceniami.
    Powodzenia.

0
  • #5 23 Paź 2010 10:50
    PatSto94
    Poziom 9  

Witam.
    Tylko właśnie przez internet nie chce mi się połączyć.
    Jak klikam na "Tak, wykonajmy teraz aktywację systemu Windows przez internet" to mi się pojawia takie oto okienko:
    Po formatowaniu komputera prosi mnie o aktywację systemu Win
    Mam połączenie do internetu.
    Mogę przyciskać na "Ponów próbę" ze sto razy i tak mi się nie połączy. Co mam zrobić?
    Dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #6 23 Paź 2010 11:00
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

PatSto94 napisał:
    Dzwoniłem pod numer (który jest tam podany) i po kilku minutach "automat" prosił mnie abym wziął kartę kredytową, bo będę musiał zapłacić 134zł (albo 136zł, nie pamiętam)

Na jaki numer dzwonisz?

0
  • #7 23 Paź 2010 11:04
    PatSto94
    Poziom 9  

Dzwoniłem na obydwa, który automat mi podał ( bo zmienili).
    008001211654 i 225941999 (na pierwszym mi mówiło, że nie ma takiego numeru, ale na drugim było wszystko dobrze)
    Aha, no i mam jeszcze jeden problem po formatowaniu. Dźwięk mi nie działa. Zainstalowałem DirectX9 i sterowniki do karty dźwiękowej i mi nie działa.
    Co mam zrobić?

0
  • #9 23 Paź 2010 11:39
    PatSto94
    Poziom 9  

Matuzalem, dzięki. Zainstalowałem te sterowniki UAA i teraz wszystko działa.
    A jeśli chodzi o tę aktywację systemu windows to jeszcze nie jest rozwiązana.
    Proszę bardzo o pomoc.
    Dziękuję.

0
  • #10 21 Gru 2010 19:18
    PatSto94
    Poziom 9  

Problem rozwiązany.
    Sformatowałem jeszcze raz komputer i po pierwszym włączeniu komputera trzeba było mieć połączenie z internetem i trzeba aktywowac, bo gdy tego nie uczynimy to później już nie pójdzie aktywować (chyba że telefonicznie).
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów