Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z dysku RAW? Problem po instalacji Win

arteg 22 Paź 2010 21:28 3380 9
  • #1 22 Paź 2010 21:28
    arteg
    Poziom 8  

Witam,

bardzo proszę o pomoc, bo próbuję cośz tym zrobić od dwóch tygodni i niewiele się udało.

Mam dwa dyski HDD wewnętrzne 150 (systemowy C) i 300 GB.
    Przy instalowaniu Windows 7 po Windowsie XP sformatowałem dysk systemowy C. Instalowałem Win 7 po restarcie, a nie z poziomu WIN. Przy jednym z kolejnych kroków instalacji zauważyłem, że instalator odczytuje drugi dysk jako systemowy i jemu nadał literę C oraz poprosił o sformatowanie, czego nie zrobiłem. Dysku 300 GB wogóle nie ruszałem.
    Postawiłem Win XP od nowa na dysku 150 GB i potema zainstalowałem WIN 7 z poziomu WIN XP (nie po restarcie) i już spokojnie zainstalował się na dysku 150GB. Niestety najważniejszy dla mnie dysk 300GB (na który zrzuciłem wszystkie dane) odczytywany jest jako RAW.
    Ontrack Easy Recovery Professional pracował około 4 dni bez przerwy i odzyskał mi 1 200 000 plików i tam udało mi się odnaleźć część tego na czym najbardziej mi zależało. Niestety bez odtworzenia pierwotnej struktury katalogów i nazw plików mam małe szanse na znalezienie reszty ważnych rzeczy (zdjęć, filmów, dokumentów word i excel)
    Przeczytałem sporo postów z tego forum i stosując się do instrukcji wklejam zrzut partycji z DMDE:
    Jak odzyskać dane z dysku RAW? Problem po instalacji Win
    Oraz załączam skopiowane sektory od 0 do 2048. Zaznaczam, że z tym dyskiem nie robiłem nic poza skanowaniem przez Easy Recovery. Czy jesteś jakaś szansa na odzyskanie tamtych danych. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc w formie zrozumiałej dla laika:)

0 9
  • #3 24 Paź 2010 00:44
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

arteg napisał:
    Ontrack Easy Recovery Professional pracował około 4 dni bez przerwy i odzyskał mi 1 200 000 plików i tam udało mi się odnaleźć część tego na czym najbardziej mi zależało. Niestety bez odtworzenia pierwotnej struktury katalogów i nazw plików mam małe szanse na znalezienie reszty ważnych rzeczy (zdjęć, filmów, dokumentów word i excel)

Wydal kolega 2300 zł na program który nie potrafi odzyskać struktury katalogów i nie zwrócił sie kolega z pretensjami do supportu Ontracka? Wierzyć mi się nie chce! Niech kolega przytoczy swoją korespondencję z Ontrackiem.

1
  • #4 24 Paź 2010 08:46
    arteg
    Poziom 8  

Program nie był mój, a zresztą już go nie mam. Zrobił tyle ile napisałem i nie potrafił odzyskać struktury katalogów i nazw plików, a przynajmniej ja nie potrafiłęm tego zrobić za jego pośrednictwem. Korespondencji z helpdeskiem nie było.

Napisałem tutaj, bo nie mam możliwości finansowych żeby zakupić inny, lepszy program licencjonowany ani tym bardziej oddać dysk do firmy, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem danych.

Liczyłem na pomoc od profesjonalistów, bo w końcu do tego służą takie fora.

Pomoże ktoś?

-1
  • #5 24 Paź 2010 12:52
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    Program nie był mój, a zresztą już go nie mam.
    Eee coś kolega kręci jeśli nie był kolego to wydaje mi się że nie miał kolego i tak do niego prawa bo licencja na to nie zezwala. Po drugie jeśli był to kogoś program to czemu do tego kogoś nie zwrócić się aby spytał wsparcia programu.

0
  • #6 24 Paź 2010 13:07
    arteg
    Poziom 8  

Niewykluczone, ze pożyczenie tego programu było niezgodne z licencją. Pierwszy raz mam taki problem i pierwszy raz miałem styczność z tym programem. Nie wiem natomiast jakie to ma znaczenie z kontekście problemu, o którym napisałem? Programu Ontrack'a już nie mam i na pewno nie będę już miał do niego dostępu, więc poprosiłem użytkowników tego forum o pomoc w jakiś inny sposób.
    Jakie znacznenie ma dyskusja skąd był ten program, od kogo go dostałem, dlaczego nie mogłem poprosić o wsparcie i dlaczego już go nie mam? Program był legalny, miałem go tylko na parę dni i pomógł ile pomógł.
    Czy mogę mimo to liczyć na pomoc? Chcę się poprostu czegoś nauczyć i w przyszłości być może pomóc komuś innemu.
    .

0
  • #7 24 Paź 2010 13:14
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Chce się kolega uczyć brawo proszę czytać :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic891920.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html
    Jak i cały FAQ : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1202997.html

A co do programu to dlatego, że kolego użył takiego za przeproszeniem szmelcu powinien się również zapoznać z tym :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html
    I wskazać odpowiedź wsparcia.

0
  • #8 24 Paź 2010 13:16
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

arteg napisał:
    Program był legalny

No to właściciel licencji na ten program ma pełne prawo do otrzymania pomocy z Ontrack. Dlaczego nie chce tego zrobić?

0
  • #9 24 Paź 2010 16:30
    arteg
    Poziom 8  

Witam,
    dzięki za reprymendę i linki.
    Rozumiem, że tylko dlatego, że spróbowałem skorzystać z płatnego oprogramowania nie możecie mi teraz naprawdę pomóc? Tak jak napisałem nie mam już ani dostępu do tego programu ani do jego wsparcia i nie chcę mieć.
    Czytając to forum widziałem tematy, w których podobnym jak ja amatorom, doświadczeni użytkownicy udzielali prostych i łatwych do zrozumienia rad.
    Przejrzałem przesłane w powyższym poście tematy i wiem, że ta wiedza kompletnie nic mi nie da, bo jest ona zrozumiała dla osób "siedzących" w temacie, a nie dla zwykłego laika. Dla mnie to czarna magia.

0
  • #10 24 Paź 2010 18:58
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Widzisz kolego tutaj obowiązuje taka zasada po to masz linki po to opisy i po to chęć zdobywania wiedzy by korzystać z tego i nie płacić grubych $ za coś co kompletnie jest do niczego. Jeśli czegoś nie rozumiesz to masz dwa wyjścia albo się dokształcisz i zrozumiesz ,że to jest z korzyścią dla ciebie jak i innych albo będziesz płacił za niewiedze bo cud programów nie ma jest tylko wiedza i umiejętność ich obsługi.

Tu masz przykład co można zrobić -

Link

Może Cię to naprowadzi. Choć już sam powinieneś widzieć z ekranu DMDE i temacie o partycjach, że nie pokazane są boot i boot copy i że ich nie widać choć może są ale po SCAN NTFS może się znajdą.

0
  Szukaj w 5mln produktów