Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa moduł GSM w iPhone 3G .

wt1 22 Paź 2010 21:36 3407 2
  • #1 22 Paź 2010 21:36
    wt1
    Poziom 2  

Witam!

iPhone 3G nie łączy się do sieci GSM, pokazuje "Brak Sieci", samą kartę SIM widzi.
    Do tego jest problem z gniazdem słuchawkowym, słuchawki grają bardzo cicho i czasem trzeszczą.

Po rozebraniu na części pierwsze i dokładnym przyjrzeniu się płycie głównej znalazłem spalony obszar, reszta wygląda ok.
    Nie działa moduł GSM w iPhone 3G .
    Znajduję się to przy wtyku taśmy nr 5, czyli odpowiedzialnej za gniazdo Jack.

W serwisie chcą za naprawę od 250 - 450 zł uważają, że trzeba wymienić układ odpowiedzialny za dźwięk i za antenę.

Chciałbym wiedzieć czy ten spalony obszar wpływa na brak sieci i co to mogą być za diody?

0 2
  • MagBoss
  • #2 24 Paź 2010 03:17
    saperx
    Poziom 25  

Zasieg moze byc rownie dobrze kwestia softu. A jesli hardware to trzeba sprawdzic kwestie anteny czyli modul na dole telefonu. Czesto przelamuje sie tam plyta i nie dochodzi do radiowki.

Co do dzwieku to usun pozostalosci spalonych elementow. To ze cicho gra to moze byc faktycznie objaw uszkodzenia klejonego ukladu przetwarzajacego audio.

Popraw błędy dbaj o styl, Artech

0
  • #3 24 Paź 2010 16:47
    wt1
    Poziom 2  

Usunąłem spalone diody, teraz lewa słuchawka nie gra, a prawa gra bez zmian (cicho).
    Jakie tam mogą być elementy to spróbowałbym je ponownie wlutować.

Co do zasięgu to zauważyłem, że po rozebraniu i złożeniu iphone łapie jednak zasięg lecz jest on słaby na poziomie 0/1 kreski w domu, a w centrum cały czas max, co nie jest takie dziwne lecz jeśli wyłącze 3G to pomimo kilku kresek zasięgu nie można dzwonić ani się do niego dodzwonić. Często jest "Brak Sieci" dla obu trybów.
    Jak w 3G mam jedną kreskę to działa ok.

EDIT:
    Jednak z 3G też jest czasem problem że jest zasięg ale nie dzwoni. Popatrzyłem jak łapie zasięg i zauważyłem, że jeśli mam brak sygnału i podejdę do okna to nagle mam 5 kresek i dzwoni, a jak wrócę w miejsce gdzie było brak sygnału to pokazuje dalej 5 kresek ale nie dzwoni.

0