Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie podłączenia kontraktonów w Lsm-256

jjjanek 22 Paź 2010 22:03 1345 2
  • #1 22 Paź 2010 22:03
    jjjanek
    Poziom 18  

Szanowni koledzy zwracam się do was z prośbą o sprawdzenie czy prawidłowe będzie podłączenie Kontaktronów w ten sposób. W związku z licznymi kradzieżami w szafkach postanowiliśmy zabezpieczyć szafki kontaktronami NC. Jest to Moje pierwsze spotkanie z tą centralą LSM-256 próbowałem zrobić to na satelu niestety satel nie ma tyle wejść a ta centrala potrafiła działać na odcinku12km. Czy ten rezystor musi być stosowany gdy odległość będzie około 1km od separatora MLSM-8.Bardzo bym prosił o sprawdzenie czy kontrakton w ten sposób to prawidłowe podłączenie dziękuje i pozdrawiam.
    Sprawdzenie podłączenia kontraktonów w Lsm-256

0 2
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2010 15:20
    pawel.sieczka.eurocom
    Poziom 12  

Rezystor służy do terminowania linii czyli ustalenia poziomu rezystancji, którą centrala widzi jako normalną. Centrala LSM256 obsługuje linie trójstanowe czyli rezystancja linii w stanie normalnym nie może być za duża ani za mała od określonej w specyfikacji systemu. Każde odstępstwo od wartości nominalnej jest traktowane jako alarm - włamaniowy lub sabotażowy. Jeżeli chodzi o wykrycie zdarzenia to w zasadzie nie ma znaczenia jaki rodzaj alarmu przyjdzie. Trzeba pamiętać o ryzyku indukcji ładunków elektrostatycznych na długich przewodach. Jeśli przewód będzie miał około 1km to podczas burzy uderzenie pioruna (w niewielkiej odległości od przewodu) może uszkodzić moduły centrali.
    A czy nie prościej byłoby zastosować centralę lokalnie w pomieszczeniu z chronionymi szafkami a wysyłać tylko informację o alarmie? Wystarczyłoby użyć dowolnej centrali z odpowiednią ilością linii a do wyjścia sygnalizatora podłączyć przewód, który w przypadku alarmu wyśle na odległość 1km napięcie 12V do przekaźnika a ten uruchomi np. sygnalizator.
    Pozdrawiam

0
  • Relpol
  • #3 26 Paź 2010 20:08
    jjjanek
    Poziom 18  

Witam dziękuje za zainteresowanie się mym problemem

pawel.sieczka.eurocom napisał:
    A czy nie prościej byłoby zastosować centralę lokalnie w pomieszczeniu z chronionymi szafkami a wysyłać tylko informację o alarmie? Wystarczyłoby użyć dowolnej centrali z odpowiednią ilością linii a do wyjścia sygnalizatora podłączyć przewód, który w przypadku alarmu wyśle na odległość 1km napięcie 12V do przekaźnika a ten uruchomi np. sygnalizator.
    Pozdrawiam

Niestety szafki te są porozrzucane po całym obiekcie . Długość trasy kablowej to 8km. Była brana pod uwagę integra 128 lecz nie ma możliwości podpięcia 2szt by działały jednocześnie a jedna by mniała za mało wejść. Wczoraj podłączyłem kontrakton na odległość 450m. Pozostają mi teraz same długie odcinki faktycznie LSM ma wejścia trójstanowe lecz jest zworka na dwustrone pozdrawiam

0