Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH PBH 220 RE PBH 240 RE instrukcja obsługi PL

Xylometazolin! 22 Paź 2010 23:44 8481 5
 • #2 22 Lis 2012 19:24
  seb-art
  Poziom 9  

  BOSCH PBH 220 RE PBH 240 RE instrukcja obsługi PL Witam, miałem problem z dużym iskrzeniem, nawet myślałem że to stojan, wystarczyło tylko zrównać ząbki komutatora na tokarce i nie trzeba było kupować nowego wirnika, przy okazji tam gdzie robią nawoje silników dali nowe łożysko 13zł, a w serwisie najlepiej nowy wirnik chcieliby pakować.

  Powyższa instrukcja nie warta ściągania, nie jest to instrukcja serwisowa.

  Rezystancja między ząbkami wirnika 0.9 ohma, a na stojanie 4.3 ohma.

  Szczotki nowe dałem, zwrócić uwagę aby miały oryginalne frezy, aby się nie blokowały. Myślę że następne 10 lat maszyna pochodzi.

  Szczotki po wyjęciu wirnika można ładnie przyblkować, podważając blaszkę.

  Jednak mam mały problem po złożeniu nie mogę ustawić na młot, obraca wiertłem.
  Musi być jakiś patent na ustawienie przekładni podczas składania. Dodaje schemat wiertarki pokazano na nim ułożenie 45 stopni przełącznika(49) ale mi to nie pomogło, nie potrafię złożyć aby działał młot, może komuś się udało?.

 • #3 24 Lis 2012 23:41
  seb-art
  Poziom 9  

  Byłem w serwisie, no i od razu nie wpadli jak to należy złożyć, nawet serwisant sprawdził wszystko po kolei rozebrał na części, szybko mu to szło trzeba przyznać.

  Ale klue było w tym przełączniku - należy go po prostu wyjąć i posunąć śrubokrętem w lewo (w kierunku wiertła) trzpień dźwigni zmieniającej przełożenia i nasadzić pod kątem 45 stopni przełącznik zmiany trybu pracy wiertartki.

  Gdybym wiedział że można przełącznik wyjąć to wpadłbym na to sam...

  Dodaje dodatkowy opis bo nie wszycy rozumieją:
  -pokrętło 832 należy wyjąć, złożyć wiertarkę, przez otwór od pokrętła 832 wsunąć śrubokręt i pchnąć dźwigienkę 824 w kierunku lewym do wiertła, nałożyć pod kątem 45 stopni jak na schemacie pokrętło 832.
  To wszystko, myk polega na wyjęciu pokrętła od korpusu.
  Pozdrawiam i proszę kliknąć przycisk że pomogłem, na wątku, jeśli komuś te informacje pomogły.

 • #4 03 Mar 2013 08:47
  styk96
  Poziom 7  

  Witam!
  Dziękuję za cenne informacje. W swojej wiertarce zmuszony jestem po ok.15 latach (!) intensywnej eksploatacji wymienić tylne łożysko wirnika. Sprawa dość prosta, koszt pomijalny. Podkusiło mnie jednak i wyciągnąłem na zewnątrz przekładnię i mechanizm udarowy. Upaćkałem się i wszystko w około smarem i teraz mam problem ze złożeniem. Jak w temacie powyżej - nie mogę podłączyć pokrętła zmieny trybu pracy. Domyślałem się, ze byłoby to stosunkowo łatwe, gdyby pokrętło było wyjęte, ale boję sie za nie ciągnąć za mocno, bo nie chcę go urwać. Od środka ciężko je wypchnąć, a przy próbi podważania z zewnątrz wygląda tak, jakby pokrętło nie miało zamiaru wyskoczyć. Czy ma ktoś patent jak je bezpiecznie wyjąć z korpusu.
  Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.
  Pozdrawiam Państwa.

  styk96

 • #5 03 Mar 2013 14:38
  seb-art
  Poziom 9  

  niestety widziałem tylko jak gość z serwisu to robi i z tego co pamietam to trzeba ustawić pod kątem 45 stopni i lekko podważyć śrubokrętem plastik i chyba trzeba wcisnąć czerwony przełącznik próbuj, raczej nic nie uszkodzisz.
  Pzdr

 • #6 04 Mar 2013 10:08
  styk96
  Poziom 7  

  Już po problemie. Pokrętło wyjęte. Cała tajemnica w ustawieniu go w opisany wcześniej sposób tj. pod kjątem 45`. W moim przypadku ustawiłem go "między biegami" w połowie drogi pomiędzy wiercenie a wiercenie z udarem. Pokrętło w tej pozycji podważyłem płaskim śrubokrętem i bez większego oporu dało się wyjąć z obudowy. Dalej poszło już prosto. Wiertarka reanimowana, liczę na wiele kolejnych lat dobrego użytkowania.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME