Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalony notebook po podłączeniu telewizora i dzwięku

xilxx 22 Paź 2010 23:48 1522 9
  • #1 22 Paź 2010 23:48
    xilxx
    Poziom 9  

Znajomy podłączył swojego laptopa z telewizorem ,wybiło bezpieczniki w domu i usmażyło laptopa.

Laptop działał na baterii swojej, telewizor jak to telewizor działał na prądzie z elektrowni. Znajomy podłączył telewizor z laptopem aby mieć obraz na telewizorze i wszystko działało :) ale zabrakło mu dźwięku. Postanowił podłączyć wyjście słuchawkowe w telewizorze z wyjściem słuchawkowy w laptopie i... stało się nieszczęście wybiło korki a z laptopa poszedł siwy dym :(. Mam pytanie czy to możliwe aby ta pomyłka spowodowała aż takie spustoszenie w laptopie czy wina jest po stronie telewizora?

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 23 Paź 2010 00:00
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.
    To zakrawa na czarny humor. Już sama nazwa "wyjście" sugeruje do czego to służy!
    Jeśli już kolega chciał sobie posłuchać ścieżki dźwiękowej z komputera przez TV to powinien podłączyć "wyjście" sygnału dźwiękowego z laptopa z "wejściem" fonii w telewizorze, ot i cała filozofia. Jeśli telewizor po tym eksperymencie działa poprawnie czyli jest również dźwięk to w najlepszym przypadku padła "dźwiękówka" w laptopie, choć można się liczyć ze znacznie większymi obrażeniami.
    Pzdr.

0
  • #3 23 Paź 2010 00:06
    Pittt
    Poziom 31  

xilxx napisał:
    Znajomy podłączył swojego laptopa z telewizorem ,wybiło bezpieczniki w domu i usmażyło laptopa.

Laptop działał na baterii swojej, telewizor jak to telewizor działał na prądzie z elektrowni. Znajomy podłączył telewizor z laptopem aby mieć obraz na telewizorze i wszystko działało :) ale zabrakło mu dźwięku. Postanowił podłączyć wyjście słuchawkowe w telewizorze z wyjściem słuchawkowy w laptopie i... stało się nieszczęście wybiło korki a z laptopa poszedł siwy dym :(. Mam pytanie czy to możliwe aby ta pomyłka spowodowała aż takie spustoszenie w laptopie czy wina jest po stronie telewizora?

Pozdrawiam.

Widziałeś to zdarzenie, czy wierzysz na słowo znajomemu ?

0
  • #4 23 Paź 2010 00:31
    xilxx
    Poziom 9  

Pittt
    Wierzę mu bo przyniósł mi laptopa do naprawy :)
    tzn. do przekazania go naszemu specowi od elektroniki ale nie mogłem się powstrzymać i zapytałem szacowne grono elektrody o to zdarzenie :)

0
  • #5 23 Paź 2010 10:58
    Pittt
    Poziom 31  

Nie kwestionuje tego że laptop jest uszkodzony, ale co najmniej dziwne są okoliczności tego uszkodzenia. A co z telewizorem ?

1
  • #6 23 Paź 2010 16:37
    xilxx
    Poziom 9  

Telewizor działa. Dla mnie to jest jakaś dziwna sprawa przecież to nie jest możliwe (chyba) żeby usmażyć tego laptopa i wybić korki podłączając coś do gniazda słuchawkowego. Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby podpiął słuchawki.

Jeszcze jedna sprawa o której nie wspomniałem, zdarzyło się to jakieś 2 miesiące temu. Ten telewizor był już naprawiany i za naprawę musiał zapłacić znajomy. Podpiął telewizor do laptopa i obraz miał. Podpiął do stacjonarnego i spalił kartę graficzną i telewizor. Dlatego był w naprawie za którą musiał zapłacić.

Zadam jedno pytanie czy możliwe jest to żeby spalić cokolwiek podłączając gniazdo z wyjściem dźwięku z wyjściem dźwięku np. telewizora ?

0
  • #8 23 Paź 2010 17:04
    KSX
    Poziom 19  

Kata graficzna i dźwiękowa jaki i inne rzeczy (np USB) ma ta sama masę, więc jeśli telewizor miał przebicie na wejściu słuchawkowym to możliwe było by spalenie komputera, choć telewizor ma bezpiecznik a nie wybiło go. To musi być tam przebicie jeśli telewizor miał by spalić komputer i wybić bezpieczniki w domu (<--- pewnie trochę niezrozumiałe no ale trudno).
    Przyczyną też może być kabel przerobiony/zrobiony "własnoręcznie" (znam dzieciaka, który zrobił kabel z dwoma wtyczkami jack z dwóch par słuchawek źle polutował i spalił kartę dźwiękowa, gdy podłączył to do wzmacniacza)

@xilxx jak najbardziej, ponieważ wyjście to wyjście nie wejście i przy takiej konfiguracji kabel wideo z kompa do tv i audio tak połączone

0
  • #9 23 Paź 2010 19:50
    xilxx
    Poziom 9  

ok nie drążmy już temat. Wina znajomego i koniec jak się na czymś nie zna to niech się za to nie bierze.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)

0
  • #10 23 Paź 2010 20:04
    Hucul
    Poziom 39  

xilxx napisał:
    ok nie drążmy już temat. Wina znajomego i koniec jak się na czymś nie zna to niech się za to nie bierze...

Znajomy mógłby być winny spalenia karty dźwiękowej lub wzmacniacza audio w telewizorze , co i tak jest mało prawdopodobne . W tym przypadku problemem jest raczej telewizor lub instalacja antenowa (kablówka) .

0