Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie myszy na jednym komp.-jedna pod maszyne wirtualną

shizy 23 Paź 2010 08:53 2397 6
 • #1 23 Paź 2010 08:53
  shizy
  Poziom 22  

  Jak w maszynie wirtualnej wymusić żeby korzystała z własnej myszy.Mam podpięte dwie-USB i PS/2.Próbowałem na VMWare, VirtualPC, VBox.Rozwiązaniem mogło by być podłączenie myszy na port szeregowy, ale musiałbym dokupić taki port na śledziu(nowa płyta główna).
  Moze sie nasuwać pytanie-po co?Chciałem w trybie dwóch monitorów drugiej osobie umożliwić serfowanie po necie.Brałem pod uwage podłączenie przez pulpit zdany do tego samego komputera (na konto innego użytkownika) ale chyba windows 7 nie obsługuje myszy w taki sposób o jaki mi chodzi.

  0 6
 • #2 23 Paź 2010 10:42
  spoko_janko
  Poziom 19  

  Nie słyszałem by się dało, prędzej na terminalu to by przeszło bo dwa i więcej monitory to klasyka na stanowisku CAD (powiedzmy robisz jakąś robótkę w 3d i prócz rzutów XYZ potrzebujesz ekran z konsolą albo ustawieniami) - musiałbyś do ms napisać czy da sie obie myszy naraz ale z tego co dotychczas się spotkałem to jeden sterownik wskaźnika graficznego w GUI jest wtedy gaszony. Popatrz za terminalem i zdalne logowanie się do serwera.

  0
 • #4 23 Paź 2010 11:44
  spoko_janko
  Poziom 19  

  shizy napisał:
  Obiema myszami naraz można sterować.Masz na myśli taki terminal, np.: TERMINAL HP COMPAQ T5500 Thin Client 733 Mhz ?

  Może być, głównie chodzi o problemy zw. z dwoma użytkownikami na jednym komputerze bez rozdziału (czyli konflikty od problemu pt. obaj korzystają z schowka poprzez problem z rdzeniem Windowsa w określeniu jaki sterownik wskaźnika graficznego jest dla kogo itp problem z rozdwojeniem się systemu bez wprowadzenia osobnych kont i przerobienie kompa na coś na wzór serwer na którym logują się użytkownicy). W skrócie - system może dostać schizofrenii od pułapki używanie tych samych plików 2x poprzez schowek aż na cache itp problemy natury jądra systemu.

  Być może przydatny link:
  http://www.searchengines.pl/Dwie-myszki-na-jednym-komputerze-Windows-XP-t127299.html

  http://webcache.googleusercontent.com/search?...y+dwie+myszy+windows&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

  A z terminalem sprawa jest genialnie prosta - tzw.... udostępnianie połączenia internetowego (i koniec obaw o wykrzaczenie systemu jak dwaj użytkownicy jednocześnie na jednym windowsie doprowadzą do 99% użycia procesora i RAM):]

  0
 • #5 23 Paź 2010 12:39
  shizy
  Poziom 22  

  Cytat:
  A z terminalem sprawa jest genialnie prosta - tzw.... udostępnianie połączenia internetowego (i koniec obaw o wykrzaczenie systemu jak dwaj użytkownicy jednocześnie na jednym windowsie doprowadzą do 99% użycia procesora i RAM):]

  No tak, zgadza sie ale to dodatkowy wydatek a nie robię tego w celach profesjonalnych i mi sie nie opłaca.Z wirtualna maszyna wydaje się to do zrobienia (brak konfliktów, jak pisałeś itp.).Byle peryferia (klawiatura - nie koniecznie, mysz-koniecznie) były "oddzielne".

  0
 • #6 23 Paź 2010 13:02
  Piotr Pajkert
  Poziom 32  

  Witam!
  Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Jeżeli chodzi o dwie przewodowe myszy, to wypróbowałem podłączenie jednej do PS2, drugiej do portu szeregowego (stary typ przyłącza). Działało.
  Cześć!

  0