Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator przepływu gazu.

23 Paź 2010 09:34 1653 2
 • Poziom 14  
  Witam,
  czy któryś z kolegów miał styczność z urządzeniem szwedzkiej firmy Regula Systems ERW? To magiczne urządzenie ma na celu regulację przepływu gazu proporcjonalnie do prądu spawania. Zastanawiam się czy oszczędności które deklaruje producent są możliwe do uzyskania, oczywiście bez pogorszenia jakości spoiny (np. porowanie lub odpryski).

  Druga sprawa to ciekawe jaki element regulacyjny (mam na myśli przepływ gazu) został zastosowany w tym urządzeniu.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  Oszczędności tego urządzenia są duże w przypadku krótkich spawów w masowych procesach produkcyjnych. Urzadzenia takie zastosowała wcześniej w swoich urządzeniach firma MIGATRONIC i nazywa się to IGC® ( inteligentna kontrola gazu ) link do strony na której możesz podać dane do wyliczeń oszczędności. Po wejściu na stronę w prawym górnym rogu kliknij PL http://www.intelligentgascontrol.com/?language=FI
  Moim zdaniem jeżeli nie masz produkcji to wydatek ok 4000 PLN zwróci się za kilka lat. Tańszym rozwiązaniem jest reduktor firmy ELGA OPTYMATOR ( wydatek między 650-1000 PLN.
  Działanie IGC i regulatora o który pytasz są prawie identyczne ( IGC współpracuje ze sterowaniem urządzenia przez procesor, drugi reguluje zawór poprzez pomiar prądu spawania z kabla masy. Zadania jakie wykonują to ograniczenie niekontrolowanego wydmuchu gazu zgromadzonego w wężach urządzenia ( bardzo duże straty ok 60-80 l/min i zły wpływ na spawanie ) oraz optymalne podanie gazu dla danego prądu spawania. Nieskuteczne przy przeciągach i spawaniu w otwartym terenie. Oszczędnośći "bardzo maksymalne" to około 50 %. OPTYMATOR ELGI od 30 do 40 %. Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Dzięki za odpowiedź. Nadal zastanawiam się jakim elementem elektronicznie sterują przepływem gazu.
  To prawda, że wydatek 4000zł to troszkę za dużo, ale zastanawiam się nad zbudowaniem takiego urządzenia hobbystycznie do paru starszych maszyn które posiadam.