Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w124 300D hałasujący amortyzatorek

23 Paź 2010 11:38 11177 6
  • Poziom 8  
    Witam. otóż od niedawna zacząłem słyszeć dziwny dźwięk spod maski,takie trzeszczenie przy niskich obrotach jak dodam więcej gazu to znika to,okazało sie że to ten amortyzatorek od napinacza paska klinowego,i moje pytanie brzmi,czy musze go wymieniać jak najszybciej czy moge jeszcze troche z tym pojezdzić bo jak narazie ciężko finansowo stoje :/ i jeszcze wczoraj mandat mi wpadł i 10 punktów na konto :/ dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    amortyzatorek od napinacza ? chodzi Ci o rolkę napinajacą pasek klinowy ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To nie to pewnie hałasuje a raczej "kiwak". Skończyło się łożysko.
  • Poziom 8  
    kiwak? a co to takiego i gdzie jest? ale byłem u mechaniora i stwierdsił też że to od tego amortyzatorka,jak sie go złapie to to dźwięk ustaje i jest ok,jest już luźny poprostu lekko.
  • Poziom 19  
    W tych amortyzatorkach od "kiwaczki" wybijają się te metalowe tulejki przez które przechodzi śruba z reguły przy górnych mocowaniach i to hałasuje.Nowy to koszt ok. 100 zł.Zdejmij pasek wielorowkowy i wtedy pokręć rolką, poruszaj amorkiem i może dojdziesz do istoty tematu, patrz fotki

rysunek z EPC kiwaczki

• Poziom 22  
    tkamicki5, skoro sępisz na nowy amortyzatorek, to zregeneruj sobie stary.
    TU masz opis. Co prawda demontaż dotyczy C-klasy, ale metodyka naprawy taka sama. Po regeneracji daje spokojnie rade kolejne 20kkm.