Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie moge odpalic piły spalinowej Sthil

23 Paź 2010 13:50 11614 3
  • Poziom 9  
    Witam ciąłem drewno i nagle przestała piła pracować i teraz nie mogę w ogóle odpalić stihla przeczyściłem już gaźnik wymieniłem świece i nic iskra jest ale nie mam pojęcia co może z tym być jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to poproszę z góry dziękuje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    norbi_16 napisał:
    Witam ciąłem drewno i nagle przestała piła pracować i teraz nie mogę w ogóle odpalić stihla przeczyściłem już gaźnik wymieniłem świece i nic iskra jest ale nie mam pojęcia co może z tym być jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to poproszę z góry dziękuje.

Stihl jest bardzo trudny do odpalania i jest to jego zmorą.
    Zasada jest taka, że jeżeli silnik nie jest zalany benzyną i jest zimny to włączamy ssanie na pozycję I i ciągniemy 1 raz za sznurek. Jeżeli odpali to po rozgrzaniu silnika przełączamy to wyłaczamy ssanie.
    Jeżeli piła nie odpali na ssaniu w pozycji I za pierwszym pociągnieciem to przełączamy ssanie w pozycję II i dalej kontynuujemy odpalanie.. Jeżeli będziesz dalej próbował odpalić w pozycji I to po prostu zalejesz silnik i piła w ogóle nie odpali.
    Jęzeli zalejesz silnik to musisz wykręcić świecę zapłonową, wyczyścić ją do sucha, a silnik przedmuchać. Przedmuchuje się go w ten sposób, że przełącznik ssania przełącza sie w pozycję normalnej pracy, odwraca się piłę "do góry nogami" tak, żeby otwór w który wkręca się swiecę był skierowany w dół, a następnie pociąga za sznurek 2-3 razy tak, żeby tłok wyrzucił paliwo poprzez otwór świecy.
    Po przedmuchaniu silnika, wkręcamy świecę i rozpoczynamy cały cykl odpalania od początku. Czyli na ssaniu w pozycji I ciągniemy jeden raz, a jak nie odpali za pierwszym razem to przełącznik dajemy w pozycję II i tu musimy odpalić za 2-3 pociągnieciem.
    Jeżeli silnik jest ciepły to nie włączamy ssania do odpalania.

Zakładam, że silnik jest sprawny i układ zapłonowy także.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki rzeczywiście silnik zalałem i już gitara:D można pracować dalej