Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan 200sx s13, prosze o opinie o tym wozie

burza11 23 Paź 2010 13:53 5868 5
  • #1 23 Paź 2010 13:53
    burza11
    Poziom 13  

Witam serdecznie, nasze się z zamiarem kupna auta z tematu jednak nie znam tego wozu wcale, nigdy nie miałem z nim żadnego doświadczenia, jedynie raz oglądałem na zlocie w Niemczech, chciałem wiedzieć na co warto zwracać uwage po zakupie i co będzie zwracać moją uwage w czasie eksploatacji.
    Czy jest to auto typu wyjazd w niedziele dni powszednie naprawa czy może może posłużyć do jazdy na codzień.
    Dodam, że właśnie miał by poslużyć do jazdy cadziennej choć robie naprawde niewiele kilometrów, pracuje jako furman i dlatego chce mieć coś co będzie ciąglo do domu :)
    Jak w takim wozie z osiągami, do jakiego innego są porownywalne, miałem doczynienia z Audi s3, wieśwagenem golfem gti ABF, renault 19 1.8 16v williams, czy można nissana porównać do któregoś z tych wcześniej wymienionych?
    Jak z niezawodnością Nissana, czy będzie mnie wkurzał czy się da nim pocieszyć, dodam że miałem w karierze 2 civic'i i byłem cholernie zadowolony bo np golfem GTI abf jeździlem przez miesiąc, pożyczony od kumpla i za każdym wyjazdem mówiłem z nerwami przez zęby "dobry zwyczaj nie pożyczaj" non stop się pieprzył, ale reagował posłusznie na wciskany pedał gazu.
    Bardzo prosze o wypowiedzi i opinie, mniej więcej wprowadziłem w temat także wiecie chyba co chce usłyszeć.

Pozdrawiam wszystkich
    Maciej

0 5
  • #2 23 Paź 2010 16:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Paź 2010 16:48
    burza11
    Poziom 13  

więc, mam upatrzony egzemplarz od fana marki, nowa turbina oryginał Nissan, głowica po remoncie, właściciel mówi że zrobił to profilaktycznie (mówić może różne rzeczy) zalany motulem zmieniany co 5 tys km, jedyna wada to dzióra w podłodze ponoć niewielka, juz jest zaspawana i zakonserwowana wewnątrz i zewnątrz, nie bity napewno, lakierował maske bo wyblakła podobno, w stanie oryginalnym (zero wieśtuningu) rozmawiałem z kolesiem co pracował w nissanie w niemczech, mówi żeby szczególną uwage przywiązać do motoru, (ciśnienie oleju, sprężanie, kultura pracy itd)
    Koleś za w/w model woła 6tys, problem w tym że ma gaz sekwencje, ale zalożona pół roku temu to być może jeszcze nie zmordowany podtlenkiem LPG :)
    Nie wiem czy się pchać w to, szperając w necie znalazłem wiele opinii, jedni mówią że skarbonka inni że jeżdżą kilka lat i śmiga jak głupi, wiadomo, że jakktoś ma ciężką noge to się wszystko zamorduje ale w końcu taki Nissan jest przeznaczony dla ludzi z ciężką nogą.
    Dodaje że nie chce go wieśtuningować, jedynie BOV, (myśle że się oszczędzi turbosprężarke nieco) pisano także że często umierają właśnie sprężarki dosyć często ale jakiś znawca wypowiedział się że T28 w tym silniku jest poddany wysokim obciążenią ale jak się o nią zadba (chlodzenie przed wyłączeniem silnia) to nic zlego się dziać nie będzie
    Interesuje mnie czy ten wóz jest solidny i czy nie ptrzeba sobie mówić w myślach: nie odsuwam szyby bo jeszcze się spieprzy...
    z tego co wiem Japończyki świetnie znoszą katy, są wręcz wdzięczne gdy je kręcisz do 5500rpm, miałem niejedną Honde Civic i powiem szczerze że non stop śmigałem na pełnej k*rwie i nic im nie było, ciekaw jestem czy z 200 SX'em będzie podobnie czy będzie go trzeba oszczędzać żeby jeszcze troche się nim pocieszyć

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedno pytanie, czy jest seryjnie wskaźnik cisnienia oleju czy musze się wyposażyć w taki w celu sprawdzenia. PZDR

0
  • #4 23 Paź 2010 19:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Paź 2010 14:33
    burza11
    Poziom 13  

Mam jeszcze jedno pytanie, zerkałem na filmy na YT z tym samochodem, trafiłem na kilka z prezentacją dzwięku i dziwi nie to że każdy jeden kapci na siwo-niebiesko, czy tak juz ten wóz ma czy te akurat byly zajechane?

0
  • #6 29 Gru 2010 18:59
    399386
    Użytkownik usunął konto