Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Turbo pascal pętla zmienna repeat

Amiś 23 Paź 2010 18:28 2057 12
  • #1 23 Paź 2010 18:28
    Amiś
    Poziom 8  

Witam. \
    Chciała bym prosić o pomoc w zadaniu z tp.
    Byłam dopiero na drugiej lekcji z "psiaka" i wiele straciłam a nauczyciel zlecił następujące zadanie:
    użytkownik wpisuje dowolną liczbę większą od 0 i mniejszą od 42 ze zmienną REPEAT
    Pętla ma się obrócić dokładnie tyle razy ile wpisał użytkownik (np. 5) za każdym razem pobierając do tablicy:
    imię
    nazwisko
    od 1 do 6 ocen jeżeli nie ma ocen użytkownik ma wpisać 0
    następnie program liczy średnią pomijając zera a wynik w formie słownej zapisuje do tablicy
    Po obliczeniu ma wyświetlić imię, nazwisko, oceny

0 12
  • #2 23 Paź 2010 19:37
    Dżyszla
    Poziom 42  

"Psiaka"?

Takie zadania na drugą lekcję? To profilowane liceum lub technikum?

A remedium: Google: kurs pascal podstawy - i proponuję ostro się brać za czytanie ;) Wiesz choć, jak struktura programu pascala wygląda?

0
  • #3 23 Paź 2010 19:39
    Amiś
    Poziom 8  

Technikum. Nie było mnie na kilku lekcjach na PSiO a facet zamiast mi wytłumaczyć to powiedział że jakoś nadrobię a praca ma być na czwartek o,0 i jedyne co robiłam to tablice chociaż też z pomocą neta. Z resztą facet i tak uważa że na grafice ten program i tak nam do niczego nie jest potrzebny i nic się nie stanie jak ktoś tego nie będzie rozumiał, ale jednak oceny za to stawia...

0
  • #4 23 Paź 2010 19:48
    Dżyszla
    Poziom 42  

To źle uważa. Umiejętność programowania jako sztuki jest potrzebna w grafice. szczególnie osobom, które planują tworzyć animacje. Także obecny rozwój procesorów graficznych i interfejsów pozwalających na wykorzystywanie ich mocy do obliczeń fizycznych i graficznych wskazuje, że umiejętność programowania moze być niezwykle istotną. Ale nawet proste animacje Flash na stronę WWW nie obejdą się bez umiejętności programowania.

Wracając do tematu - naprawdę polecam jakis kurs z podstaw. Potrafisz choć narysować algorytm tego zadania lub opisać go punktowo? Jeśli tak, to programowanie jako takie będzie zaliczone. Osobną kwestią stanie się implementacja, a więc przepisanie programu na język programistyczny.

0
  • #5 23 Paź 2010 21:33
    Amiś
    Poziom 8  

Jedyne co wiem to że schemat zazwyczaj wygląda następująco:
    USES (np.)DOS
    VAR
    A:ZMIENNA;
    BEGIN
    WRITELN(...);
    READLN(A);
    BEGIN
    WRITE(...);
    END.

Resztę to trzeba samemu dopisać odpowiednio.

0
  • #6 24 Paź 2010 15:54
    Pazurzyna
    Poziom 2  

Pascal to baza C, C++, C#...

Nie musisz używać komendy uses.
    Przypisz do VAR wartości zmienne a do CONST wartości stałe.
    Ja pisze za pomocą lazarusa ;) (niezły program. ;))

Var
    // wpisz zmienne
    Const
    // wpisz stałe
    begin
    writeln(' wprowadz tekst')
    readln;
    // i tak dalej i trak dalej/
    end.

nie zapomnij że jak dodajesz koleje komendy BEGIN, zawsze dopisz END ale bez kropki. END z kropką jest znakiem dla komputera by zakończył działanie programu.

[/i]

0
  • #7 24 Paź 2010 17:52
    Amiś
    Poziom 8  

Właśnie nie za bardzo wiem co mam dokładniej tam po wprowadzać szczególnie ta pętla nie wiem jak ją zrobić, bo z resztą to na pewno by się coś wykombinowało a tak to lipa ;/

0
  • #9 24 Paź 2010 18:15
    Amiś
    Poziom 8  

Weekend i tak mam zawalony bo po chorobie muszę pozaliczać wszystkie sprawdziany ;/ a z małym dzieckiem w domu to nic nie jest łatwe

0
  • #11 24 Paź 2010 19:04
    Amiś
    Poziom 8  

Dobra już sobie jakoś poradzę sama, wiem że powinnam posiedzieć na nad tym ale w domu też nie za wiele mogę poświęcić na to czasu mając kilku tygodniowe dziecko a muszę pozaliczać najpierw zaległe prace a i tak w tej chwili staram się jeszcze zrobić tablice na tp.

0
  • #12 24 Paź 2010 19:59
    Pazurzyna
    Poziom 2  

pomoże :)

w tej ksiazce sa petle z przykładami.
    ciesz się ze nie masz do napisania 11 programów na zajęcia jak ja.

http://chomikuj.pl/GUMIS1989_PL?fid=194635075

leniwi informatycy. ;)

Moderowany przez arnoldziq:

Nagradzam kolegę ostrzeżeniem za złamanie regulaminu forum. Może nie jest kolega rekordzistą, ale jednym postem naruszył kolega trzy punkty regulaminu (punkty : 1, 10.11, 15).
    Moje gratulacje ! Ostrzeżenie #1

0
  • #13 24 Paź 2010 20:47
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Widzę że nic dobrego z tego tematu nie wyniknie.
    Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów