Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty

23 Paź 2010 19:13 2116 5
  • Poziom 10  
    Witam, w miejsce Flash Disc Memory podłączyłem HDD ATA z zewnętrznym zasilaniem i szlak trafił moduł BN41-01066C w monitorze Samsung 320TSn-2. Dałem do warsztatu - mało że nie zrobili, to nie wiedzą co się kryje pod symbolem na płycie BD30. Czy jest ktoś w stanie usterkę zweryfikować.Jak padł ten element to przestało wykrywać dysk. Inne funkcje sprawne.Pozdrawiam
    320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty 320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty
  • Spec od monitorów
    Niestety to jest "słodka "tajemnica firmy ,bowiem wielu chciało zrobić podobnie jak i Ty.
    Dlatego na ]Link jest dostępny cały moduł za 150$
    *nie jest to dużo przy jego cenie ponad 2k $

Zaś na Link jest do zassania instrukcja użytkownika dla tego monitora dotykowego.

p.s
    Na Link
    przez analogię z płytami gł. do Athlona x2 możesz pokombinować jaki to element?!

Cytat:
    Computer system board Model Leopold,..with AMD Athlon X2 processor, 1x 512MB PC2-5300 DIMMs

320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty Taka mała praca domowa:
    Zobacz na jaki pin złacza idzie ścieżka z tego elementu BD30 ,następnie co na ten pin jestpodawane (jaki sygnał) ...musiało go dobrze trafić (skoro wyparował)
    **pytanie co jeszcze "poleciało" na płycie ...przy takiej kombinacji ?!!!

320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty 320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty 320TSn,Samsung, NB41-01066C, uszkodzenie płyty
  • Poziom 10  
    Witam, element nie wyparował - tylko "fachowiec" go oderwał a szef stwierdził że oni naprawą takich płyt komputerowych się nie zajmują. Gość nie wiedział że jest to moduł monitora na które mają serwisowanie Samsunga. Jaka wiedza taka naprawa.
  • Poziom 11  
    Stawiam na perłę ferrytową - BeaD. Tą ścieżką prawdopodobnie idzie zasilanie dla flash disku, które na standardowym PATA nie występuje i pewnie perła dostała przerwy - zadziałała jak bezpiecznik. Tak przy okazji to mogłeś wykorzystać złącze SATA (CN12), byłoby szybciej i bez problemów.
  • Poziom 21  
    BN41-01066c to jest oznaczenie płytki laminatu według Samsunga.Z fotki widzę że masz uszkodzenie na płycie NETWORK .Jest to płyta komputerowa w monitorze .Podeślij mi na priv dokładny symbol tego monitora to może będę mógł pomóc. Zostały mi takie płyty po rozbitkach ale sprawne.
  • Poziom 10  
    Witam,pomocy w rozwiazaniu problemu nie otrzymalem do dnia dzisiejszego. Moze w USA lub UK. My za bardzo dalej jestesmy cofnieci w technologiach informatycznych.Pozdrawiam