Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafopowielacz daje do 2kV!!! na druga siatke (screen)

vestit22 03 Lut 2003 00:07 1867 5
  • #1 03 Lut 2003 00:07
    vestit22
    Poziom 9  

Trafopowielacz daje do 2kV!!! na druga siatke (screen). Na anodzie kineskopu napiecie jest prawidlowe 26.5kV (miezone sada 1000:1).
    Telewizor to 25" Thomson, mozliwe ze po upadku, ma tylko 1,5roku.
    Wszystkie inne napiecia sa prawidlowe. Na ekranie bialy obraz z niewygaszonymi liniami powrotow, w szyjce sie swieci na niebiesko.

0 5
  • #2 03 Lut 2003 00:36
    Wiech54
    Poziom 20  

Jeżeli w szyjce świeci się na niebiesko to na 99% masz zapowietrzony kineskop(rozszczelnił się).Jak chcesz mieć pewność co do diagnozy podstaw inny kineskop do twojego TV lub ten kineskop do innego TV.Ja nie mam problemu ze sprawdzaniem kineskopów , mam miernik emisji którym mogę sprawdzic stan kineskopu.

0
  • #3 03 Lut 2003 20:32
    henryk
    Poziom 16  

Odłącz koncówkę od płytki kineskopu (zabezpiecz przed zwarciem),jezeli w dalszym ciągu będzie świecił na niebiesko,to uszkodzony jest kineskop.W przeciwnym przypadku morze być uszkodzony trafo powielacz.
    Rzadki przypadek uszkodzenia trafo powielacza.

0
  • #4 03 Lut 2003 23:42
    jaxa
    Poziom 12  

w przypadku opisanym powyżej należy niestety postawić na kineskop ,napięcie anodowe 25kv-szyjka kineskopu na niebiesko S2 -2kv przedostaje się z anody,rozszczelnienie bańki kineskopu co przy dużych przekątnych nie jest aż tak rzadkim przypadkiem.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 22 Gru 2009 22:04
    LiutenetMaria
    Poziom 28  

henryk napisał:
    Odłącz koncówkę od płytki kineskopu (zabezpiecz przed zwarciem),jezeli w dalszym ciągu będzie świecił na niebiesko,to uszkodzony jest kineskop.W przeciwnym przypadku morze być uszkodzony trafo powielacz.
    Rzadki przypadek uszkodzenia trafo powielacza.

co to za rzadkie uszkodzenie? I o jaką końcówkę chodzi?

0
  • #6 22 Gru 2009 22:53
    mirex
    Poziom 43  

Było napisane w pierwszej wypowiedzi o jaką końcówkę trafopowielacza chodzi. Proszę czytać dokładniej.
    Trzeba poznać budowę trafopowielacza to może stanie się zrozumiałe o czym myślał Henryk.
    Ja takiego przypadku uszkodzenia trafopowielacza przez dziesięciolecia nie spotkałem niestety.

Na przyszłość proszę nie odświeżać tematów sprzed wieków!

0