Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan tdi 2001r- nie wieje z tylnych nadmuchów.

23 Paź 2010 21:03 1848 4
  • Poziom 14  
    Witam, ostatnio zauważyłem dziwny problem w wyżej wymienionym aucie.Mianowicie mam dwustrefowy klimatronic i jeżeli dam nadmuch na tylne górne kratki to słychać że dmuchawa chodzi ,ale z kratek nic nie dmucha.Może minimalnie i to zimnym powietrzem ( a na czujniku 90st).Rozebrałem tylni bok gdzie jest nagrzewnica i faktycznie nie leci powietrze na kratki dlatego że jest skierowane przez klapę na nadmuch na bagażnik( jest tam czujnik temp który jest sprawny bo sprawdzałem).Odpiołem taki silniczek od tej klapy i już jest super leci na górne nadmuchy.Zapiołem z powrotem silniczek i po odpaleniu widzę jak silniczek znowu zamyka klapę i powierze idzie na dolny nadmuch.Coś musi tym sterować, jeżeli temperaturę ustawię na niską tzn 19st to wtedy klapa się otwiera i idzie zimne powietrze na nadmuchy(jest obok jeszcze drugi silniczek z klapą , który zamyka lub otwiera zimne-ciepłe powietrze, ale on działa jak trzeba.Co może być przyczyną że klapa jest ciągle zamknięta i powietrze idzie na dolny nadmuch w bagażniku?
  • Admin grupy Samochody
    Zimne górą, ciepłe dołem-tak już jest.
  • Poziom 14  
    Niemożliwe , bo pamięta z miesiąc temu z tylnych nawiewów leciało cieplutkie powietrze.Coś musi sterować tą klapą , w końcu po co byłby ten silniczek.
  • Admin grupy Samochody
    Diagnoza-nastawy podstawowe-odczyt błedów.
  • Poziom 14  
    Żadnych błędów nie ma po podłączeniu do kompa, klimatronik też normalnie wyświetla od razu po przekręceniu kluczyka , nie miga.