Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Może ktoś wie co to za moduł z GSM?

23 Paź 2010 21:32 1737 7
 • Poziom 39  
  Wpadł mi w ręce właśnie taki moduł GSM jak na obrazku. Sercem układu jest Atmega 162, w gniazdo RJ45 wpina się telefon (jakiś model SE). Drugi Usart jest podpięty pod Max232. Niestety nie wiem jak ustawić, bo nic nie znalazłem o nim w sieci. Dlatego prośba do kogoś kto wie co to za urządzenie.
  W prawym dolnym rogu jest napis "Signal Technologies gsm_191106"
  Z tego co się orientuję były jakiś czas temu montowane na Lidlach.
  Jeśli jednak nic nie uda mi się znaleść to napiszę sobie pod to PCB własny program i tu jest moja druga prośba. O identyfikacje brakujących elementów na wyjść Out1...4. generalnie chodzi mi co to mogą byc za tranzystory sterujące wyjściami OC ?
  Może ktoś wie co to za moduł z GSM?
 • PCBway
 • Poziom 18  
  Wygląda to troszkę jak mała niekompletna centrala alarmowa z powiadomieniem GSM. Może także być to jakiś sterownik sterowany przez moduł GSM w telefonie albo po prostu zestaw ewaluacyjny do zabawy z GSM-em.
 • PCBway
 • Poziom 39  
  W sumie to już nie ważne. Napisałem własny program do tego pcb.
  Prośba tylko o te nazwy tranzystorów na wyjściach, bo nie bardzo orientuję się w częściach SMD.
  Nie wiecie po co te diody szeregowo na wejściach ?. Napisałem program i w sumie działa, tylko że strasznie nieodporny na zakłócenia i myślę, że to przez te diody. Dotknięcie kawałkiem czegoś lub nawet palcem do śrubki na wejściu uaktywnia przerwanie PCINT0. W swoich projektach robię podciąganie do VCC przez rezystor 4,7k i jest ok, więc chyba wywalę te diody.
 • Poziom 27  
  zrob podciąganie na wewnetrznych rezystorach i wyjdzie ci na to samo. Te diody mogą byc zabezpieczeniem przed odwrotną polaryzacją. Poza tym ja tam nei widzę żadnego GSM może jest od spodu ? :)
 • Specjalista - Mikrokontrolery
  rpal napisał:
  Poza tym ja tam nei widzę żadnego GSM może jest od spodu ? :)


  Cytat:
  w gniazdo RJ45 wpina się telefon (jakiś model SE).
 • Poziom 27  
  kol.michalko starasz się być złośliwy czy po prostu jesteś? Zacznij od przeczytania tutułu tego tematu, zrozum jego znaczenie a potem cytuj moją odpowiedź tym razem bez uwag o podpinaniu "jakiegoś" telefonu.
  Jeśli w dalszym ciągu nie skumasz w czym rzec wyguglaj sobei hasło "moduł GSM" i po obrazkach zrozumiesz o co biega.
 • Poziom 39  
  Panowie nie ma o co wojny toczyć. Nazwałem to urządzenia tak zgodnie z nomenklaturą używaną przez alarmowców. Powinienem był to raczej zatytułować "Sterownik telefonu komórkowego" :) Lub "moduł powiadomienia o zdarzeniu przez telefon GSM".
 • Poziom 27  
  ja boju nie toczę:) Tylko co mam napisać po dydaktyce niektórych adminów którym słowo "problem" w temacie był powodem aby ostrzegac mnie o ew. usunięciu postu albo po donosach forumowiczów którym się nie podobało "ó" zamienione na "u" ? Sam widzisz że twoje przewinienie kwalifikuje ciebie zasadniczo na szubienicę :) A michałko zamiast zauważać znaki :) wyskakuje mi z jakimiś cytatami. Tyle co mam do napisania w tej kwestii zanim nie zostanie to wymazana gumką myszką.