Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AsRock P4I65GV - czarny ekran

QUOSS 23 Paź 2010 21:34 948 2
  • #1 23 Paź 2010 21:34
    QUOSS
    Poziom 11  

Witam! Dostałem płytę główną jak w temacie wraz z procesorem P4 3GHz. Problem polega na tym, że płyta po podmianie w komputerze odpaliła się raz, system niby chciał startować ale się zwiesił( był instalowany na wcześniejszej płycie).
    zaznaczam że bezpośrednio po wymianie płyta nie startowała, ale poruszałem kartą graficzną i kością ram, wtedy się uruchomiła.
    Pozostałe komponenty
    zasilacz ModeCom FEEL 400W ( z tych nowszych, napięcie pomierzone multimetrem - w normie)
    ram 512 IMRO ( sprawdzany na innym kompie i starej płycie głównej - OK)
    grafika Radeon 9600 PRO 256MB ( sprawna, chodziła na wcześniejszej MOBO)
    HDD 80GB Seagate Barracuda
    W chwili obecnej nie startuje wcale, tzn. wentylator się włącza, grafika i chipset się grzeją, ale jest czarny ekran.
    Po włączeniu samej płyty głównej z prockiem z buzzera cisza.
    Jak podpiąłem grafikę i ram, włączyłem zasilanie - cisza z buzzera - poruszałem kością ram w slocie - buzzer piknął trzy razy - potem znowu cisza.
    Procesor sprawny - sprawdzony na innej płycie z socket 478.
    Poczytałem trochę na forum o tej płycie, niby nie współpracuje z Radeonami serii 9600 9550. Tu się raz włączył.
    Kondensatory OK, scalaki nie wykazują śladów upaleń.
    Z wbudowaną grafiką to samo.

ANY IDEAS???
    Dzięki z góry za pomoc.

• #2 23 Paź 2010 21:47
    RoStER
    Poziom 30  

postaraj się od kogoś załatwić inną grafikę do tej płyty, jeśli dalej to samo będzie to raczej płyta główna padnięta.

• #3 23 Paź 2010 21:53
    QUOSS
    Poziom 11  

Sprawdzałem na Rivie TNT2 32MB - to samo.
    Czyli płyta mówisz. To samo pomyślałem, dlatego napisałem post, może ktoś miał taki problem i rozwiązał. ( nie licząc wymiany MOBO :) )

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo