Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie auto terenowe warto kupić?

navigatoro12 23 Paź 2010 22:54 10993 18
  • #1 23 Paź 2010 22:54
    navigatoro12
    Poziom 8  

Witam wszystkich!
    Chciałbym kupić samochód terenowy - Opel Frontera lub Forda Explorer, niestety nie mam pojęcia, który z nich warto by kupić?
    Wszystkich zorientowanych w temacie dziękuję za ewentualne rady i opinie, które auto byłoby lepsze, diesel czy benzyna?

Dodano po 51 [minuty]:

Nie wiem czy napisałem ten temat w odpowiednim dziale, jeśli nie to będę wdzięczny za jego przeniesienie:|

0 18
  • #2 23 Paź 2010 23:01
    Hucul
    Poziom 39  

Na początek popraw błędy w swoim poście , napisz do czego ma służyć auto (jazda w lekkim terenie , czy tylko asfalt) . Podaj też Twój budżet i oczekiwania wobec auta .

0
  • #3 24 Paź 2010 00:31
    Muc13k
    Poziom 14  

Land Rover Discovery. Bardzo fajne samochody.

0
  • #4 24 Paź 2010 09:53
    navigatoro12
    Poziom 8  

auto potrzebne mi będzie i na asfalt i na lekki teren,żadnych wyczynów w ciężkim terenie.Mój budżet to zaledwie 12tys.dlatego zapytałem o te dwie marki samochodów bo do tej kwoty można by już coś kupić.Autem tym będę jeździł razem z rodziną(czyli 5 osób) dlatego dobrze by było żeby części do tego samochodu nie miały cen z kosmosu

0
  • #5 24 Paź 2010 12:09
    Hucul
    Poziom 39  

Sam jeżdżę Land Roverem Discovery 200 TDI , jest to dzielne auto w terenie (nie ekstremalnym) , na asfalcie też radzi sobie nieźle . Stały napęd na obie osie jest niezastąpiony zimą . Części do niego są dość tanie i łatwo dostępne .
    Budżet 12 tys pozwoli kupić bardzo stare auto wymagające dużego "pakietu startowego" niezależnie od wybranej marki :(

0
  • #6 24 Paź 2010 20:12
    navigatoro12
    Poziom 8  

jak duży zasób gotówki powinienem posiadać na "pakiet startowy"'co do rocznika to spodziewam się,że za taką gotówkę nic "młodego" nie kupię,wolę coś starszego co nie okaże się"skarbonką"niż"stosunkowo nowe ale drogie w utrzymaniu padło

0
  • #7 24 Paź 2010 20:29
    Hucul
    Poziom 39  

Przy starych autach maksimum 2/3 gotówki na zakup auta - 1/3 na niezbędne naprawy . Nie interesowałbym się Oplem Fronterą , Forda praktycznie nie znam .
    Kupując auto terenowe (lub prawie terenowe) nie licz na tanią eksploatację . Terenówka ma aerodynamikę kiosku , więc przy większych prędkościach sporo pali . Na zakrętach się przechyla , trzeba się nauczyć wchodzić w zakręty i w krytycznej sytuacji nie hamować tylko dać gazu . Na parkingu jest czasem za wąsko lub za krótko dla naszego auta . Można się jednak przyzwyczaić i nawet to polubić ;)

0
  • #8 24 Paź 2010 20:48
    picasso1989
    Poziom 8  

Osobiście polecam autko Suzuki Vitara sprzęt dobry i w teren i na asfalty. Auto nie duże, dzięki czemu bardzo zwrotne, dość nowoczesna linia.
    W tym budżecie na pewno się zmieścisz.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 24 Paź 2010 22:20
    navigatoro12
    Poziom 8  

wielkie dzięki za pomoc,co do eksploatacji takiego auta to nie liczę na małe spalanie i części za grosze,ale nie chciałbym też za nie płacić jak do amerykańskich terenówek,Vitara jak dla mnie byłaby zbyt mała,jak już pisałem mam liczną rodzinę-ale dziękuje i za tą rade,rozejrzę się i za tym autem

0
  • #10 24 Paź 2010 22:43
    Hucul
    Poziom 39  

Jeśli decydujesz się na takiego "starucha" , to znajdź w swojej okolicy miłośnika danej marki i pojedź z nim oglądać auto . W takim aucie laikowi łatwo przeoczyć dość poważne usterki , lub odrzucić fajną okazję z powodu łatwych i tanich do usunięcia mankamentów .

0
  • #11 25 Paź 2010 09:46
    navigatoro12
    Poziom 8  

z powodu ograniczonych środków finansowych jestem zmuszony na zakup "starucha",młodsze roczniki to marki nie polecane(dlatego zapytałem o opla i forda),z twojej rady skorzystam bo kompletnie nie mam pojęcia o takich samochodach,a kupić coś musze,pozdrawiam.

0
  • #12 25 Paź 2010 10:29
    pitt33
    Poziom 10  

Kiedyś miałem starą Suzuki Vitarę , jak dla mnie wdzięczne autko. Fajnie się pomykało i po drogach , i po polach czy lasach .No i starszy w godnym stanie rocznik bez problemu wychaczysz w Twoim przedziale cenowym.

0
  • #13 25 Paź 2010 12:29
    navigatoro12
    Poziom 8  

rozejrzę się za tym modelem-dzięki

0
  • #14 03 Lis 2010 13:09
    cefaloid
    Poziom 30  

Frontera ma ksywę "Frustera" - wcześniejsze egzemplarze piiiiiiiii się jak króliki. Nie polecam.

0
  • #15 04 Lis 2010 09:36
    navigatoro12
    Poziom 8  

czyli "frustera"odpada a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Fordem Explorerem? rozglądałem się za Land Roverem i w moim przedziale cenowym nic atrakcyjnego nie było.

0
  • #16 04 Lis 2010 16:15
    cefaloid
    Poziom 30  

navigatoro12 napisał:
    czyli "frustera"odpada a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Fordem Explorerem? rozglądałem się za Land Roverem i w moim przedziale cenowym nic atrakcyjnego nie było.

A oglądałeś Forda Mavericka? To w zasadzie Nissan Terrano 2 z grillem Forda (tańszy ale z tej samej fabryki, te same blachy, silniki itd). W wersji długiej kawał auta na ramie.

0
  • #17 04 Lis 2010 19:21
    Hucul
    Poziom 39  

:arrow: cefaloid czy zmieści się w swoich pieniądzach :?:

0
  • #18 04 Lis 2010 20:00
    cefaloid
    Poziom 30  

Hucul napisał:
    :arrow: cefaloid czy zmieści się w swoich pieniądzach :?:

Hmmm... w 12 tys to będzie bardzo ciężko kupić cokolwiek.
    Nawet jakieś Audi A4 quattro (albo Passat syncro) będzie stare a co dopiero terenówka.

0
  • #19 17 Lis 2016 21:19
    navigatoro12
    Poziom 8  

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze upragnionego auta terenowego,którego ostatecznie nie udało mi się kupić-ten temat zszedł na dalszy plan ale nie znika być może niedługo poruszę go znowu z większymi funduszami na zakup takiego auta. Dziękuje raz jeszcze forumowiczom i pozdrawiam. :D

0