Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OneKey Recovery 7.0 - Problem i pytanie.

Enzyme 23 Oct 2010 22:16 6141 4
 • #1
  Enzyme
  Level 9  
  Witam. W nowo zakupionym Lenovo IdeaPad Y560 pokopałem trochę partycjonowanie w wyniku czego pogrzebałem moje przywracanie systemu do ustawień fabrycznych, do tego nadal mam konkretny nieład w partycjach i nie wiem co się w nich dokładnie dzieje... Dlatego pomyślałem, że ściągnę odpowiadający mojemu Windows (7 Home Premium x64) i używając mojego oryginalnego klucza sformatuję dysk oraz zainstaluje system ponownie, przy czym również podzielę dysk na wcześniej już zaplanowane partycje. Po czym ściągnę wszystkie sterowniki/łatki dla mojego modelu ze strony Lenovo wraz z OneKey Recovery i zainstaluję. Miałem w planie wykręcenie numeru do obsługi klienta lenovo i zapytanie o możliwość i przebieg owej operacji (głównie o to czy OKR nie wykręci mi jakiegoś numeru i będzie chciał ponownie działać?), jednak wcześniej chciałbym skierować to samo pytanie do Was... Może ktoś wie coś na ten temat? Byłbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek podpowiedź. Pozdrawiam :)
 • #2
  Jarmczyk
  Level 13  
  One Key Recovery...
  Damn, nie wiem czemu - z Rescue and Recovery nigdy nie miałem problemów a z tym tak i to taki, którego do dziś nie rozwiązałem.
  Problem był z S12 - był na nim XP ale licencja była W7. Przy czym nie było żadnej partycji recovery, nic, ktoś pięknie sprawę skopał.
  Więc postanowiłem zrobić właśnie coś identycznego - postawić sdemkę, dograć wszystko co trzeba a potem z One Key Recovery zrobić zapasowy system.
  Wszystko pięknie do czasu, kiedy okazało się, że po wszystkim za chwolerę nie działa przycisk do odpalania One Key Recovery - włączał się wtedy sam system.
  Nakombinowałem się, namęczyłem z partycjami, ich atrybutami, z sektorami itd itp - i kompletnie nic.
  Ba, wpadłem na szatański plan - miałem jedną S12 z XP i działającym recovery. Zaplanowałem sobie taki myk - zrobię Acronisem obraz, przerzucę go na to S12 na którym ma być W7, podmienię w recovery pliki na buckup wykonany na siódemce i zobaczę, jak pójdzie.
  No i cholera nawet po przerzuceniu obrazu 1:1 z działającego S12 ten cholerny przycisk nie chciał zadziałać.

  Podsumowywując - ja bym się bał.
 • #3
  Enzyme
  Level 9  
  @/\
  Ja chwilowo próbuję odzyskać partycję Recovery i przywrócić wcześniejszy stan partycji :p jeżeli to się nie uda to będę zmuszony ziścić u góry opisany plan Jeżeli 'przycisk OKR' nie będzie działał to trochę na tym stracę wiadomo, no ale jakoś przeżyję :p ale rozumiem, że u kolegi OKR działa poprawnie jedynie problem z przywróceniem funkcjonalności guziczka? :D
 • #4
  Jarmczyk
  Level 13  
  Sam OKR teoretycznie tak, ale co z tego, jeśli przywrócenie jakiejkolwiek wersji systemu w momencie, gdyby ten padł, byłoby niemożliwe?
 • #5
  dedopl
  Level 27  
  Problem OKR polega na tym że jeśli zastąpimy oryginalny MBR innym, a wciśnięcie przycisku podczas uruchamiania nie uruchomi nam recovery, przerabiałem to na wielu acerach, asusach.
  a OKR to nic innego jak np F12 czy Fn+R. co do acera miałem gdzieś zgraną zawartość oryginalnego MBR-a do rozruchu recovery z partycji EISA.
  więc najwyraźniej żeby dobrać się do recovery na dysku to tylko MBR albo płyta z kompletu
  ---
  Ostatnio walczę z LENOVO SL300, który to jest dostarczany z dwoma systemami XP pro, jak i Vista Bisness, co do pierwszego mam org plyte rescue& recovery, a c*****ą vista siedzi na partycji recovery, którą skopiowałem, mam jej fizyczną zawartość a za nic nie mogę z niej przywrócić systemu, a co najciekawsze jest to że org sn nie pasuje do Windows Vista Business N chyba OEM