Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELTCRAC unifon 1131, brama BKM

24 Paź 2010 01:15 1414 3
 • Poziom 2  
  Kupiłem nowy zestaw 1-numerowy interkomowy ELTCRAC z dwoma unifonami 1131 i bramową kasetą BKM z jednym przyciskiem. Na schemacie w bramie jest pokazanych 7 końcówek: 1,2,SG,DL (+), MK, _|_, GK. Ale w urządzeniu nie ma końcówki 2. Czy to jest jakiś problem, czy też ta końcówka 2 jest potrzebna gdyby były dwa przyciski w bramowej kasecie ?

  Podłączyłem zestaw na stole z jedną słuchawką. Za chwilę podłączę napięcie z gniazdka i sprawdzę czy działa. Odczuwam dreszczyk emocji, bo robię to pierwszy raz w życiu.

  Jeszcze mam pytanie co do elektrozaczepu. Gdzie mogę znaleźć w Internecie opis jak on działa ? Domyślam się, że zawiera on elektromagnes, który odciąga zaczep.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jeszcze dodam, że schemat w instrukcji mam taki jak na stronie:
  schemat ELTCRAC unifon 1131

  Dodano po 50 [minuty]:

  Sprawdzenie na stole powiodło się. Komunikacja i sygnał z bramy działa.

  Mam pytanie, jakiej mocy jest podświetlenie przycisku w bramie. Będzie się przecież paliło non-stop. Ciekawe ile prądu mi zje.

  Pozdrawiam,
 • Poziom 13  
  Jeśli chodzi o podświetlenie, jest to zwykła dioda świecąca. Pobór mocy jest baaardzo znikomy... Myślę że taka dioda w ciągu miesiąca nie zużyje więcej energii niż czajnik elektryczny 2kW podczas jednego gotowania ;)

  Jeśli mimo to dalej nie chcesz podświetlenia - odepnij żyłę podpiętą do "+" w bramofonie lub w elektronice :)

  A TUTAJ coś o elektrozaczepach :)

  pozdrawiam!
  Witek
 • Poziom 2  
  Dzięki za wyjaśnienie.

  Na elektrozaczepie po odkręceniu przeczytałem oznaczenie 9-12 Vac. Zakładam, że oznacza to prąd zmienny 9-12 V i że taki prąd poda centrala mojego domofonu.

  Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

  W instrukcji obsługi zestawu jest napisane

  "Elektrozaczep prądu zmiennego (max do 350mA) (nie znajduje się na wyposażeniu zestawu) podłączamy do zasilacza domofonu według schematu"
  wytłuszczenie moje

  "Elektrozaczep zasilany napięciem ~ 8-15 V"
  Ta falka oznacza chyba prąd zmienny.
 • Poziom 10  
  Witam, ma ktoś może schemat płytki w tej kasecie jednoprzyciskowej - konkretnie chodzi o rezystor który idzie na diodę bo spalony i nie widzę kolorów oraz rodzaj diody jaką mogę wstawić - prąd napięcie.