Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP315 - jaśniejsze pasy

24 Oct 2010 01:22 993 3
  • Level 24  
    Dzisiaj podczas drukowania(w czerni) na wydrukach są jaśniejsze pasy.
    Drukarka praktycznie nowa, wydrukowanych stron 365 w czerni i 132 w kolorze.

Problem dotyczy tylko tonera czarnego. Drukarka pokazuje, że zostało go 20%. Według danych toner startowy starcza na 1000 stron.

Czy jest to brak tonera, czy uszkodzenie drukarki?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Witam.
    Jeśli jest na gwarancji to ją zareklamuj.
    Jak gwarancja się skończyła to najlepiej wyjmij kasetę z tonerem czarnym i zobacz jak rozkłada się na wałku magnetycznym toner.
    Najlepiej by było na początek podstawić drugą kasetę z tonerem czarnym.
    Pozdrawiam.
  • Level 24  
    Jest na gwarancji. Ma dopiero 2 miesiące.

Dziwi mnie, że toner starcza na tak mało stron.

Problem leży po stronie kartridża. Po potrząśnięciu nim drukarka poprawnie wydrukuje kilka stron i znowu zaczynają pojawiać się pasy.

Przy okazji. Jak jest najlepszy sposób na ominięcie licznika w drukarce? Czytałem wątek na forum gdzie przedsawione jest kilka metod, ale nie ma jednoznacznie napisane która jest najlepsza.

Pozdrawiam
  • Moderator
    Bobekmaster wrote:
    Problem leży po stronie kartridża. Po potrząśnięciu nim drukarka poprawnie wydrukuje kilka stron i znowu zaczynają pojawiać się pasy.
    Brakuje proszku. Problem rozwiązany.

Bobekmaster wrote:
    Jak jest najlepszy sposób na ominięcie licznika w drukarce? Czytałem wątek na forum gdzie przedsawione jest kilka metod, ale nie ma jednoznacznie napisane która jest najlepsza.
    Proszę sięgnąć do tamtego wątku.
    Ten zamykam.