Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie zasilacza stabilizowanego

24 Paź 2010 12:58 1929 5
  • Poziom 13  
    Jak w temacie dlaczego zasilacz piszczy gdy jest podłączony pod napięcie??? Mam dwa zasilacze stabilizowane i oba piszczą, zauważyłem że piszczą gdy nie są obciążone, zaś gdy podepnę coś po nie przestają.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    A nie mam pojęcia kupiłem je na allegro, pisało zasilacz led
  • Poziom 43  
    faster99 napisał:
    Jak w temacie dlaczego zasilacz piszczy gdy jest podłączony pod napięcie??? Mam dwa zasilacze stabilizowane i oba piszczą, zauważyłem, że piszczą gdy nie są obciążone, zaś gdy podepnę coś pod niego, to przestają.

faster99 napisał:
    A nie mam pojęcia kupiłem je na allegro, pisało było napisane zasilacz ledLED
    Nie uruchamiaj tego typu zasilacza bez podłączonego obciążenia - jak chcesz mieć nadal ten zasilacz sprawnym :!: :idea:
  • Poziom 13  
    Tzn. po staram się to wytłumaczyć. Zrobiłem sobie taki włącznik na Ne555 co włącza i wyłącza pompkę co. Nie chciało mi się robić do tego zasilacza, a że miałem już kupny to rozebrałem obudowę i płytkę przeniosłem do tego sterownika pompy. Można powiedzieć, że zasilacz cały czas ma podłączone obciążenie, tyle że jest ono takie jakie pobiera ten układ gdy Ne555 odlicza czas(wtedy zasilacz piszczy), dopiero gdy cewka złapie to piszczenie ustaje, i tak w kółko. Odlicza przerwe zasilacz piszczy, odlicza pracę nie piszczy.
  • Poziom 27  
    Podłącz do tego zasilacza równolegle ze sterownikiem żaróweczkę 12V 5W od świateł postojowych samochodu...