Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka whirlpool ADG 7440 nie działa,piszczy

baba99 24 Oct 2010 13:33 6970 3
    baba99
    Level 2  
    Witam
    mam problem z praniem,po tym jak moja nastolatka włączyła zmywarkę bez sprawdzenia zawartości kubków i maszyna ruszyła z całą zawartością fusów od kawy.pierwszym objawem było długotrwałe ,nieustające płukanie,jak to zauważyła wyłączyła zmywarkę.po dokładnym wyczyszczeniu zmywarki,filtra niestety nie działa tzn.świeci się dioda natrysku i ostatni przycisk oraz wydaje sygnał dźwiękowy.
    nie wiem co robić-całą nadzieję pokładam w was
    movzx
    Level 39  
    1. Popraw temat bo nie ma ani rodzaju sprzętu (tzn zmywarka) ani literek z oznaczenia (zakładam że ADG).
    2. Policz ile razy piszczy / mruga start.

A tak swoją drogą to fusy z kawy nie powinny załatwić zmywarki aż tak... ciekawe...
    baba99
    Level 2  
    ups...
    sorki za nie dokładny opis,juz poprawiam
    Jeśli chodzi o ilość sygnałów dźwiękowych to piszczy ciągle ,ale jeśli chodzi o mruganie światełka przy starcie to mruga pulsacyjnie czyli mrugnie 2 razy -przerwa znów 2 mrugnięcia i przerwa
    powiem tylko że nie jest nowym nabytkiem mam ją od niedawna po poprzednim właścicielu mieszkania i nie wiem ile liczy sobie lat pracy.
    filtr juz oczyszczony i to sitko pod filtrem po prawej stronie również oczyszczone szczoteczką do zębów(choć było stosunkowo czyste),teraz nie mam juz żadnych pomysłów co dalej....
    movzx
    Level 39  
    Sprawdź czy nie masz wody na tacy pod zmywarką - trzeba odkręcić cokół i poświecić np. latarką.
    Sprawdź też wyłącznik membranowy ("sitko pod prawej strone") czy jak delikatnie naciśniesz membranę (np zapałką) to klika.

Jeśli na dnie jest woda, trzeba ją usunąć, np. ścierką. Nie musi być całkiem sucho, reszta wyparuje.
    Pamiętaj żeby przed rozkręcaniem wyłączyć zasilanie.

Jak skończysz, przytrzymaj Start 3 sekundy żeby skasować błąd i zobacz czy pomogło.