Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odgłosy z zawieszania przy większej prędkości i obciążeniu

figa_miga 24 Paź 2010 14:38 1149 5
  • #1 24 Paź 2010 14:38
    figa_miga
    Poziom 19  

VW caddy 05r. Od ok 50km/h, na wyższym biegu i obciążonym silniku słychać było nito buczenie nito stukot. Wystarczyło zdjąć nogę z gazu i cisza, podobnie cisza pojawiała się gdy auto "siadało" po wzniesieniu- czyli w tedy gdy oś się prostowała.
    Dźwięki znacznie nasiliły się po ponownym zamontowaniu osi (wymiana sprzęgła).

Wymieniłem całą półoś i jest prawie idealnie. Trzeba się mocno wsłuchać, ale słychać delikatny stukot tylko teraz auto musi podnieść się na wzniesieniu. Czy coś prócz wewnętrznego przegubu może dać taki objaw?. Ośka wygląda bardzo nowo, ale czy nie była strzelona gwarancji nie mam ;/
    Ani jedna ani druga ośka nie miała podejrzanych luzów.

0 5
  • #2 25 Paź 2010 18:11
    figa_miga
    Poziom 19  

Nikt nie doradzi? ;/

0
  • #3 25 Paź 2010 18:13
    manta
    Poziom 39  

A w jakim stanie jest druga?

0
  • #4 25 Paź 2010 19:23
    figa_miga
    Poziom 19  

Druga, czyli ta którą kupiłem na szrocie?. Nie widzę nic podejrzanego, ale nie jej przeszłości też nie znam... w końcu kupiona na szrocie.

Tak czy siak, "nowa" ośka stęka gdy wygnie się w dół.
    ----------
    edit
    wg googli zdrowa większość takich przypadków to wewnętrzny przegub ale czytałem też informacje że podobny objaw dawała kolumna amortyzatora. Nie mam pomysłu jak wykluczyć jedno albo drugie na warsztacie, nie da się jednocześnie dać gazu i hamować co by mogło zasymulować takie warunki.

0
  • #5 17 Lis 2010 19:54
    figa_miga
    Poziom 19  

No i problem zaczyna powracać dając o sobie coraz głośniej znać. Jakoś watpie żeby udało mi się trafić na identycznie padniętą sztuke. Co jeszcze prócz wew. przegubu może powodować takie dziwi?, wygięta ośka... może coś w okolicach amortyzatora?. Kupno nowego przegubu do tego auta to jednak spora kasa i nie pewna sprawa.

Zastanawiam się też nad faktem że po wymiane sprzegła dzwięki wyraźnie się nasiliły. Nie znaczyłem pozycji ośki, z resztą nigdy tego nie znaczyłem.

0
  • #6 17 Lis 2010 20:09
    toku74
    Poziom 31  

a jak tam "zawieszenie" silnika? dobrze wyregulowane? poduszki nie naprężone?

0