Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider TV 17.1 100Hz

nice21 25 Sep 2004 12:37 1913 13
Tespol
    nice21
    Level 12  
    Mam problem z TV Schneider TV 17.6 100Hz w czasie oglądania programu wystepują zaniki fonii.TV jest z Niemiec tam też tak się zachowywał. Czy ktoś miał taki przypadek ?
  • Tespol
    RTVpomocnik
    Level 12  
    OJ mialem taki przypadek ...........w panoramie z szesc razy u klijenta bylem pomoglo przelutowanie elementow smd w okolicach kombajna.
    powodzenia
  • Tespol
    WiesławL
    Level 23  
    Witam
    --------------------
    Zaniki fonii spowodowane są zanikiem napięcia reset na MSP3401.
    W większości przypadków wystarczy polutować ponownie przeloty (tulejki) łączące obie strony druku.
    Dwa są przy krawędzi płyty obok procesora i jeden jest przy scalaku MSP..od strony 1 nogi tego sclaka.
    Spotkałem jeden raz taką sytuację iż pomogło ponowne polutowanie procesora (gorące powietrze).
    Dzisiaj miałem styację iż wyczyszczenie pamięci i wstawienie czystej - oczywiście procesor wczyta sam soft do pamięci - pomogło.

Pozdrawiam
    Janusz
    Level 26  
    Podpinam się pod temat - ja nie mam fonii w ogóle. Cisza. Ani przez euro ani z tunera. O dziwo na wyjściu eurozłącza fonia jest, także nawet tv można sprawdzić na zewnętrznym wzmacniaczu czy jest prawidłowo przestrojony. Stawiałem na końcówę, ale napięcia wydają się prawidłowe.
    zdzich42
    Level 40  
    Czy zrobiłeś wszystko co radzono poprzednikowi? Szczególnie przelotki!, zamiana pamięci i podstawienie MSP?
    nowy brat
    Level 17  
    Częstym przypadkiem jest defekt MSP i raczej na niego bym stawiał jeśli wsad jest ok.
    mczapski
    Level 39  
    Nic nie wspominasz w jakim standardzie pracuje ten odbiornik. Niestety niektóre egzemplarze bez fonii równoległej nie ruszą a także z nią nie zawsze się spisują. O NICAMie wówczas nie ma mowy a A2 nie wiadomo skad wziąć. Informacja , że tV w Niemczech miał problemy sugeruje, ze system nie był zmieniony.
    Janusz
    Level 26  
    Przedmówco - przeczytaj uważnie - czy nie napisałem , że z eurozłącza dźwięk jest ok i że telewizor już jest przestrojony? Niestety w głośnikach głucha cisza, stawiałem na wzmacniacz, ale skoro w tym chassis takie numery z fonią...
    nowy brat
    Level 17  
    Podjadź oscyloskopem na wyjście dźwięku z msp na tda jeśli będzie przebieg i podczas regulacji volume+ z pilota amplituda sygnału będzie rosła to walnięty tda lub okolice jego,jeśli przebiegów nie będzie to uwalony potencjometr cyfrowy w msp i msp do wymiany.
    Przed wymianą msp zrób reset NVM, tak dla pewności.
    Pozdrawiam
    leszczu
    Service technician RTV
    Witam
    coprawda posługuję się schematem procesora 3415 ale......
    1. proponuję wziąć oscyloskop i sprawdzić przebiegi na pinie: 20 i 21 procesora fonii MSP-->są to wyjścia bezpośrednio na stopień końcowy mocy m.cz.
    2. sygnał resetu na pinie 16
    3. 17 i 18 pin to słuchawki jeśli masz gniazdo słuchawkowe to sprawdz sygnał jesli będzie ok to na 100% uszkodzony MSP
    pozdrawiam
    nowy brat
    Level 17  
    Drogi LESZCZU czy musisz wpadać na te same pomysły co ja?