Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie zawartości bibliotek Eagle

Chivo 24 Paź 2010 15:02 5091 9
  • #1 24 Paź 2010 15:02
    Chivo
    Poziom 22  

Hej

Mam taki problem. Posiadam dwie biblioteki: Lib1 i Lib2. Jak skopiować całą zawartość Lib2 do Lib1 żeby mieć tylko jedna bibliotekę Lib1 zamiast dwóch.

Pozdrawiam

0 9
  • CControls
  • #2 24 Paź 2010 15:25
    marco47
    Poziom 41  

Widocznie w trakcie reinstalacji programu Eagle, nie zaznaczyłeś aby instalator nie zrobił kopi starych bibliotek i dlatego masz coś takiego.
    Jeżeli instalowałeś nowszą wersję programu to wnętrze nowszej biblioteki wklej do starszej, a wtedy biblioteki zostaną uaktualnione.
    Mała wskazówka na przyszłość. Najlepiej zrobić kopie swoich bibliotek i po instalacji (reinstalacji) nadpisać te które powstaną swoimi bibliotekami.

-1
  • CControls
  • #3 24 Paź 2010 17:06
    Chivo
    Poziom 22  

Nie. Znalazłem w internecie kilka bibliotek do Eagla i chce je scalić w jedną bibliotekę. Kto pomoże???

0
  • #4 24 Paź 2010 17:40
    marco47
    Poziom 41  

To w takim razie z czym masz taki kłopot? Wklej jedną zawartość do drugiej i po kłopocie. Chyba że te dwie biblioteki mają podobne nazwy wewnętrzne ale zawierają inne elementy.
    Jeżeli nie pobierasz tych bibliotek ze strony programu Eagle to mogą one posiadać błędy które w późniejszym użytkowaniu doprowadzą do niemałych kłopotów z projektowanymi płytkami PCB.

-1
  • #5 24 Paź 2010 17:55
    Chivo
    Poziom 22  

Do Marco47:

Proszę napisz jak mam to wkleić. Czy trzeba zrobić to w w edytorze bibliotek??? Jak zaznaczyć te elementy. Proszę o pomoc.

0
  • #7 25 Paź 2010 10:09
    Chivo
    Poziom 22  

Hej

Czy możesz mi poprostu powiedzieć jak się to robi ponieważ sam wiem jakie elementy potrzebuje skopiować. Ciężko to opisać.

0
  • #8 25 Paź 2010 19:36
    marco47
    Poziom 41  

Trochę jestem zaskoczony Twoim podejściem do tej sprawy.
    Przecież używasz system operacyjny (chyba Windows) który posiada szeroką gamę metod wklejania, kopiowania itp. Zastosuj jedną z nich przy pracy z tymi bibliotekami które pobrałeś z sieci. Nie musisz tego robić z poziomu programu Eagle, wystarczy z poziomu systemu operacyjnego. Oczywiście te same zasady (wklejania, kopiowania itp.) dotyczą działania z poziomu programu Eagle.
    No chyba że owe biblioteki nie posiadają rozszerzenia lbr to wtedy program Eagle ich nie otworzy.

-1
  • #9 08 Gru 2010 01:27
    Ghost_CO
    Poziom 11  

Ja mam nieco inny problem. Udało mi się stworzyć bibliotekę i dodać do niej elementy. Jak jestem w glownym oknie programu i klikam na dodaj element to jak mi wchodzi na liste dostepnych elementow to nie widac wogole mojej biblioteki. Jak mam ją dodać do tej listy ?

1