Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopiowanie zawartości bibliotek Eagle

Chivo 24 Oct 2010 15:02 5238 9
Altium Designer Computer Controls
    Chivo
    Level 24  
    Hej

Mam taki problem. Posiadam dwie biblioteki: Lib1 i Lib2. Jak skopiować całą zawartość Lib2 do Lib1 żeby mieć tylko jedna bibliotekę Lib1 zamiast dwóch.

Pozdrawiam
  • Altium Designer Computer Controls
    marco47
    Level 41  
    Widocznie w trakcie reinstalacji programu Eagle, nie zaznaczyłeś aby instalator nie zrobił kopi starych bibliotek i dlatego masz coś takiego.
    Jeżeli instalowałeś nowszą wersję programu to wnętrze nowszej biblioteki wklej do starszej, a wtedy biblioteki zostaną uaktualnione.
    Mała wskazówka na przyszłość. Najlepiej zrobić kopie swoich bibliotek i po instalacji (reinstalacji) nadpisać te które powstaną swoimi bibliotekami.
    Chivo
    Level 24  
    Nie. Znalazłem w internecie kilka bibliotek do Eagla i chce je scalić w jedną bibliotekę. Kto pomoże???
  • Altium Designer Computer Controls
    marco47
    Level 41  
    To w takim razie z czym masz taki kłopot? Wklej jedną zawartość do drugiej i po kłopocie. Chyba że te dwie biblioteki mają podobne nazwy wewnętrzne ale zawierają inne elementy.
    Jeżeli nie pobierasz tych bibliotek ze strony programu Eagle to mogą one posiadać błędy które w późniejszym użytkowaniu doprowadzą do niemałych kłopotów z projektowanymi płytkami PCB.
    Chivo
    Level 24  
    Do Marco47:

Proszę napisz jak mam to wkleić. Czy trzeba zrobić to w w edytorze bibliotek??? Jak zaznaczyć te elementy. Proszę o pomoc.
    marco47
    Level 41  
    Aby rozwiązać Twoje problemy może pokaż zrzut ekranu co to za biblioteki i jaką mają zawartość. Bo może one już zawierają to co jest w typowej bibliotece i szkoda abyś sobie narobił bałaganu.
    Chivo
    Level 24  
    Hej

Czy możesz mi poprostu powiedzieć jak się to robi ponieważ sam wiem jakie elementy potrzebuje skopiować. Ciężko to opisać.
    marco47
    Level 41  
    Trochę jestem zaskoczony Twoim podejściem do tej sprawy.
    Przecież używasz system operacyjny (chyba Windows) który posiada szeroką gamę metod wklejania, kopiowania itp. Zastosuj jedną z nich przy pracy z tymi bibliotekami które pobrałeś z sieci. Nie musisz tego robić z poziomu programu Eagle, wystarczy z poziomu systemu operacyjnego. Oczywiście te same zasady (wklejania, kopiowania itp.) dotyczą działania z poziomu programu Eagle.
    No chyba że owe biblioteki nie posiadają rozszerzenia lbr to wtedy program Eagle ich nie otworzy.
    Ghost_CO
    Level 11  
    Ja mam nieco inny problem. Udało mi się stworzyć bibliotekę i dodać do niej elementy. Jak jestem w glownym oknie programu i klikam na dodaj element to jak mi wchodzi na liste dostepnych elementow to nie widac wogole mojej biblioteki. Jak mam ją dodać do tej listy ?
pcbway logo