Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radia MP3 i ergonomia

przemneu 25 Wrz 2004 14:01 1988 6
  • #1 25 Wrz 2004 14:01
    przemneu
    Poziom 13  

Witam,

Dzisiaj bawiłem się w sklepie radiem Blaupunkt Milano MP34 głównie pod kątem obsługi płyt MP3. Wszystko ładnie gra ale jest jeden dość istotny problem. Radio nie umożliwia wygodnego wyszukiwania utworu. Tzn. nie można otrzymać listy katalogów na płycie - można jedynie przełączać się między katalogami oznaczonymi "D01", "D02", itp. a nie po nazwie. Dopiero w momencie gdy zagra jakiś utwór z wybranego katalogu można się zorientować co za katalog wybraliśmy.
    Poza tym nie można też ustawić, aby radio cały czas wyświetlało tytuł utworu (nazwa pliku, tag, katalog) - wyświetla tylko 1x na początku.
    Czy w innych radiach z MP3 też to tak wygląda?
    Chciałem w sumie kupić to radio ale trochę mnie ta niedogodność zmartwiła.

Dodatkowo nie można też ustawić, aby na ekranie podczas odtwarzania pojawiła się np. nazwa katalogu + nazwa pliku lub nazwa wykonawcy + tytuł utworu wzięte z taga mp3... szkoda - takie rzeczy potrafiły przenośne odtwarzacze mp3 sprzed kilku lat :/

• #2 25 Wrz 2004 18:08
    maniolx
    Poziom 14  

Ja kupiłem pół roku temu radyjko FRIST ( firmę tę bardzo mi odradzano na tym forum ) , mówiono , że po miesiącu się zepsuje , płyty będą przeskakiwać itp . lecz na szczęscie nic się z tego nie sprawdziło , a gra bezproblemowo jak na moje skromne wymagania . Wyszukiwać utwory można zarówno po nazwach utworów jak i po nazwach katalogów , jeżeli takie są na płycie .Podczas odtwarzania utworu cały czas jest wyświetlana jego nazwa , jak i inne informacje o utworze , więc myślę , że takie firmy jak Blaupunkt też powinny posiadać te funkcje .

• #3 25 Wrz 2004 21:22
    przemneu
    Poziom 13  

maniolx napisał:
    Ja kupiłem pół roku temu radyjko FRIST ( firmę tę bardzo mi odradzano na tym forum ) , mówiono , że po miesiącu się zepsuje , płyty będą przeskakiwać itp . lecz na szczęscie nic się z tego nie sprawdziło , a gra bezproblemowo jak na moje skromne wymagania . Wyszukiwać utwory można zarówno po nazwach utworów jak i po nazwach katalogów , jeżeli takie są na płycie .Podczas odtwarzania utworu cały czas jest wyświetlana jego nazwa , jak i inne informacje o utworze , więc myślę , że takie firmy jak Blaupunkt też powinny posiadać te funkcje .

Niestety modele z serii MP34 maja to dosc ograniczone ale i tak sa fajne ;)

• #4 27 Wrz 2004 11:44
    djlj24
    Spec od car audio

Ja już wieloma MP3 się bawiłem. I zawsze najgorsza zmiana była katalogów. Dlatego uważam, że mimo wszystko dobre radio + zmieniacz na 6CD to podstawa. A MP3 traktuję jako zabawkę. Ponad 6 godzin nieskompresowanej muzyki, gdzie wiadomo co i jak to jest w samochodzie dość. Co po 12 godzinach bulgoczącego śmietnika muzycznego.

• #5 27 Wrz 2004 21:51
    szampon
    Poziom 11  

Jeżeli chodzi o ergonomię to sprawdź nowe modele firmy Alpine (ma fajną fukcje Folder), może nie są najtańsze ale zawsze jest to sprzę najwyższej jakości. Co do FIRSTA to nie bedę się wypowiadał.... A jeżeli chodzi o MP3 to całkowicie zgadzam się z djlj24, myślę że dla Nas ten format mógłby nie istnieć.

• #6 28 Wrz 2004 11:05
    djlj24
    Spec od car audio

Przy dobrym systemie naprawdę degradację dźwięku przez mp3 słychać. Ale w dobie robienia tragicznego sprzętu ca to i tak nie ma znaczenia. Zobaczcie dlaczego klasyczne modele odtwarzaczy CD są w cenie. A kto mi da przykład nowego odtwarzacza CD, który mógłby mi polecić jako dobry audiofilski?
    MP3 do taniego systemu tak - tu ma być ilość nie jakość. Do lepszego to pomyłka, CD i dobre radio FM to podstawa. MP3 potraktujmy jako lepszą kasetę, choć i kaseta jeszcze wróci do łask.

• #7 08 Paź 2004 23:46
    dex
    Poziom 27  

djlj24 napisał:

...
    choć i kaseta jeszcze wróci do łask.

No nie wierze taka zwykla czy cyfrowa?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson