Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C250, problem z grubszym papierem

studio-przem 24 Paź 2010 20:49 1898 4
  • #1 24 Paź 2010 20:49
    studio-przem
    Poziom 8  

Witam,
    mam problem z Bizhubem C250, a dokładnie mówiąc z papierem o gramaturze powyżej 200g.

Drukarka nie chce go pobierać (zarówno szuflada 1 jak i podajnik boczny). Zdarza się od czasu do czasu , że pociągnie papier o takiej grubośći (drukuję na papierze 250g) jednak 80% prób kończy się zatrzymaniem papieru tuż przed czarną rolką przeciągającą papier.

Nadmienię, że drukuje tylko na jednym papierze, matowy, inne drukarki ( nawet te za 300zł dawały radę z tym papierem. Przedrukowałem dziś jakieś 100 arkuszy na grubym papierze i było ok, chwilę później ponownie próba druku i nic z tego. Papier się zatrzymuje .

Może ktoś pomoże ? :)

0 4
  • Konica Minolta
  • #2 24 Paź 2010 21:14
    printer1
    Poziom 17  

Witam to znak że czas na wymianę rolek i warto też dobrze wyczyścić rolkę rejestracji

0
  • Konica Minolta
  • #3 24 Paź 2010 21:59
    studio-przem
    Poziom 8  

mógłbyś troszkę jaśniej? nie jestem serwisantem. Ewentualnie poprosiłbym o jakiś namiar gdzie zakupić rolki (i które rolki wymienić? ) , może jakaś instrukcja serwisowa dla domowego użytkownika ? :D

0
  • #4 24 Paź 2010 22:03
    maajaaost
    Poziom 11  

Chodzi o rolki , które podają papier do momentu druku. Prześledź całą drogę jak idzie papier i sprawdź stan rolek. Przemycie izopropanolem też pomoże jednak jeżeli problem będzie się pojawiał trzeba będzie je wymienić.

0
  • #5 25 Paź 2010 17:51
    studio-przem
    Poziom 8  

Dzieki wam czarodzieje!

rolki przemyte izopropanolem i łyka gruby papier bez problemu.

0