Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub C250, problem z grubszym papierem

studio-przem 24 Oct 2010 20:49 2204 4
    studio-przem
    Level 9  
    Witam,
    mam problem z Bizhubem C250, a dokładnie mówiąc z papierem o gramaturze powyżej 200g.

Drukarka nie chce go pobierać (zarówno szuflada 1 jak i podajnik boczny). Zdarza się od czasu do czasu , że pociągnie papier o takiej grubośći (drukuję na papierze 250g) jednak 80% prób kończy się zatrzymaniem papieru tuż przed czarną rolką przeciągającą papier.

Nadmienię, że drukuje tylko na jednym papierze, matowy, inne drukarki ( nawet te za 300zł dawały radę z tym papierem. Przedrukowałem dziś jakieś 100 arkuszy na grubym papierze i było ok, chwilę później ponownie próba druku i nic z tego. Papier się zatrzymuje .

Może ktoś pomoże ? :)
    printer1
    Level 17  
    Witam to znak że czas na wymianę rolek i warto też dobrze wyczyścić rolkę rejestracji
    studio-przem
    Level 9  
    mógłbyś troszkę jaśniej? nie jestem serwisantem. Ewentualnie poprosiłbym o jakiś namiar gdzie zakupić rolki (i które rolki wymienić? ) , może jakaś instrukcja serwisowa dla domowego użytkownika ? :D
    maajaaost
    Level 12  
    Chodzi o rolki , które podają papier do momentu druku. Prześledź całą drogę jak idzie papier i sprawdź stan rolek. Przemycie izopropanolem też pomoże jednak jeżeli problem będzie się pojawiał trzeba będzie je wymienić.
    studio-przem
    Level 9  
    Dzieki wam czarodzieje!

rolki przemyte izopropanolem i łyka gruby papier bez problemu.