Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna instalacja, która czerpie prąd

24 Paź 2010 21:41 1178 11
  • Poziom 12  
    Witam !

Posiadam Hyundai Lantra j2. Podczas szukania przyczyny nadmiernego poboru prądu napotkałem się na kabel na którym jest zamontowany bezpiecznik 25a ( myślę że to robota jakiegoś pseudo fachowca) gdy go wyjąłem okazało się że to on był przyczyną, niestety jest on odpowiedzialny za el szyby ale również za podtrzymanie nawiewu tzn jeżeli wyjmę kluczyk to nawiew i tak chodzi. Gdy wyjmę bezpiecznik wszystko jest ok tylko el szyby nie chodzą . Moje pytanie brzmi :

1. Jak pozbyć się tego problemu ??

2. Przy wyjętym kluczyku nadal chodzą el lusterka zegarek i jedna dioda. Jak się tego pozbyć ?

Ps byłem z tym już u "fachowca" który nic nie zrobił poza zainkasowaniu 100 zł

Z góry dziękuje bardzo za zainteresowanie się tematem i okazaną pomoc
    pozdrawiam
    michu235
  • Poziom 13  
    Myślę, że w twoim przypadku znikło jakieś zasilanie i jakiś pseudo elektryk podał je na stałe.
    Właśnie tam gdzie masz ten bezpiecznik.
    Sprawa jest bardzo prosta
    Po prostu zbuduj układ z przekaźnikiem i bezpiecznikiem który tam poda zasilanie po zapłonie a stałe odetnij.
  • Poziom 12  
    Niestety nie bawię się w DIY ze względu na brak umiejętności i wiedzy. A może mógłbym się podpiąć pod coś co już jest ? Albo pociągnąć jakoś sygnał od czegoś co reaguje po włączeniu zapłonu ??
  • Poziom 13  
    nie sądzę.
    Jeśli brak Tobie wiedzy to nie bierz się za takie coś bo więcej możesz popsuć jak naprawić.
    W sumie podłączenie zasilania przez przekaźnik to jest bardzo prosta sprawa.
    Może jakiś elektryk Tobie to zrobi jak mu pokażesz o co chodzi to nie będzie musiał już tyle szukać.
    Sam znalazłeś przyczynę usterki teraz trzeba ją tylko usunąć.
  • Poziom 12  
    Myślałem że mogę to pociągnąć z innego bezpiecznika np od radia i zamontować jeden bezpiecznik tak żeby starczyło i radiu i szybom czyli 30a. No ale cóż widzę że bez wizyty u fachowca się nie da.. dzięki za pomoc
  • Poziom 13