Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony wyłącznik w wiertarce BOSCH CSB 800-2RE

andy1978 24 Oct 2010 21:53 23549 24
Suntrack
 • #1
  andy1978
  Level 16  
  Witam. Posiadam wiertarkę taką jak w temacie. W wiertarce uszkodzeniu uległ wyłącznik, poza tym jest sprawna. Stwierdził to serwis. Wymiana na oryginalny w serwisie nie wchodzi w grę - zbyt drogo.
  Czy można samemu jakoś go naprawić a może zamiennik od jakiejś innej (niekoniecznie z reg. obrotów).
  Aha w serwisie nie chcieli powiedzieć co konkretnie padło w tym wyłączniku.
  proszę o pomoc.
 • Suntrack
 • #2
  iku18
  Level 19  
  To drogi młotek więc naprawa włącznika się opłaci, niestety ten wyłącznik jest drogi i dla tego serwis "aż tyle" chciał. Emil
 • #3
  andy1978
  Level 16  
  iku18 dzięki za zainteresowanie moim problemem ale za bardzo w niczym mi to nie pomogło.
  Planuję zakupić za parę groszy włącznik z jakiejś chińskiej wiertarki nawet bez reg. obrotów. Tylko czy on nie uszkodzi po jakimś czasie tej wiertarki. Obroty mogę regulować za pomocą urządzenia na bazie AVT-1007.
  Uszkodzony wyłącznik w wiertarce BOSCH CSB 800-2RE
  Uszkodzony wyłącznik w wiertarce BOSCH CSB 800-2RE
 • #4
  ElDiablo1212
  Level 18  
  Tego wyłącznika już nie naprawisz. Możesz zastosować jakiś tani chiński wyłącznik ale nie zapomnij o ograniczniku na lewych obrotach te wiertarki nie przepadają za lewymi obrotami.
 • #5
  iku18
  Level 19  
  taki wyłącznik u producenta kosztuje około 100 zł, w serwisie zapłacisz z wymianą koło 200zł, idź do serwisu i powiedz żeby wstawili coś aby pasowało do obudowy, być może CP 34 bez regulacji będzie dobry. zapytaj i napisz o wynikach. pozdrawiam
 • #6
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  iku18 wrote:
  taki wyłącznik u producenta kosztuje około 100 zł, w serwisie zapłacisz z wymianą koło 200zł, idź do serwisu i powiedz żeby wstawili coś aby pasowało do obudowy, być może CP 34 bez regulacji będzie dobry. zapytaj i napisz o wynikach. pozdrawiam

  Czy kol. wie o czym pisze? Wył. do tej wiertarki to 244zł netto.
 • #7
  Sławek K
  Level 22  
  To co pisze p. Mirek o cenie wyłącznika 244 złotych poddaje w wątpliwość celowość jej naprawy częściami z serwisu.
  Wiertarkę tę, sprawna można kupić z drugiej ręki za ok 100 z wahaniem w obie strony . Cóż taki jest los uszkodzonych narzędzi- złomowisko, nawet tych drogich, lub aukcja gdy jakiś hobbysta odtworzy z 2-3 jedną.
  pozdrawiam Sławek
 • Suntrack
 • #8
  siwy1956tbg
  Level 12  
  Jeśli ta wiertarka jest "biewypracowana", czyli; przekładnia ładna, uchwyt (futerko) ułożyskowanie, obudowa nie "wytłuczona- chodzi o mocowanie stojana- to możnaby zastosować włacznik od np. GSB 18-2 RE do tego zamocować przełącznik lewo/prawo i to powinno wytrzymać spokojnie. Bo powyższy oryginalny włącznik jest drogi, a to co proponuję to nie powinno przektoczyć jakieś 100zł netto. A połaczenia polecam ze stony BOSCH`a;

  http://www.powertools-aftersalesservice.com/public/boschprof/service?p_p_id=BoschWSRP&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_BoschWSRP_wsrp-urlType=blockingAction&_BoschWSRP_wsrp-navigationalState=%2FWFS%2FPTASA-PT-SIS-Site%2Fpl_PL%2F-%2FPLN%2FViewProduct-Dispatch%3Bpgid%3Db43eb54d56f28a406a87a95bbdd5b_1g-eWy%3Bsid%3DtSCB1DtnYQmE5nepGTANLjTsfh7iFPBZ1uA%3D&_BoschWSRP_proxyportlet-remoteInvocation=true
 • #9
  andy1978
  Level 16  
  A czy od takiej wyłącznik będzie pasował: WIERTARKA BOSCH CSB 680-2RE 680W
  Uszkodzony wyłącznik w wiertarce BOSCH CSB 800-2RE
 • #10
  siwy1956tbg
  Level 12  
  Powinien się nadać, jedynie polecam wejść na stronę Bosch`a i podpiąć podobnie kabelki jak w tej wiertarce. Po prostu podepnij w młotku ten włącznik tak samo jak w wiertarce i powinien hulać. jeśli jest dobry. Bo dość często siada przełącznik lewo/prawo jeśli stosuje się wiertarkę typu csb 680 jako "wkrętarki". A cha, nie pamiętam czy grubość przycisku bedzie pasował w otwór, ale powinien.
 • #12
  Sławek K
  Level 22  
  andy
  odgrzebałem twój temat ponieważ właśnie dzisiaj nareperowałem swoją taka samą wiertarkę z takim samym problemem- braku możliwości załączenia. u mnie problem polegał na zaśniedziałych stykach wsuwkach do wyłącznika . jeżeli już naprawiłeś to OK , a jeżeli nie to może akurat u ciebie to samo....
  sławek
 • #13
  andy1978
  Level 16  
  Odświeżam temat bo dalej borykam się z problemem wyłącznika. Na bazarze kupiłem niesprawną wiertarkę GSB 18-2 RE (uszkodzony komutator) ale wyłącznik podobno sprawny. Podmieniłem wyłącznik i zero reakcji. Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy wyłącznik jest sprawny?
  Uszkodzony wyłącznik w wiertarce BOSCH CSB 800-2RE
 • #14
  Sławek K
  Level 22  
  .... dzisiaj 'przywlokłem" do domu 550RE z podobnym problemem. posiada wyłącznik Code 09-0
  Mod;10-03
  type: 2 607 200 188
  6A 230V
  i usiłuję go przywrócić do życia.
  Rozebralem go - miał nadpalone styki , wyczyściłem - wydaje się Ok.
  Aby sprawdzić swój zewrzyj zasilanie, włącz wyłącznik, wyjmij kable które idą do stojana i w to miejsce włóż elektrody omomierza - jeżeli masz wskazanie to jest Ok , jeżeli brak wskazania to niesprawny.

  Sławek
 • #15
  Sławek K
  Level 22  
  Ciekaw jestem czy rozwiązałeś problem??????
  W tech wyłącznikach oprócz ww. nadpalenia styków może być również uszkodzony klin dociskający styk .
  Aby to naprawić zrób tak:
  1. wykręć śrubki ze styków zasilania,
  2. otwórz wyłącznik zaczynając od "cyngla"
  3.wyciągnij sprężynę rozpierającą suwadło ,
  4. wyjmij suwadło.
  5. teraz możesz swobodnie wyczyścić styki,
  6. sprawdź stan klinów dociskających kotwiczki, znajdują się w suwadle! Jeden z nich jest najpewniej uszkodzony a sprężyna dociskająca nie spełnia swojej roli.
  Falezy sprężynę lekko podgiąć a uszkodzony klin wymienić!!!
  Sławek
 • #16
  andy1978
  Level 16  
  Dalej borykam się z problemem wyłącznika do tej wiertarki. Kupiłem identyczny wyłącznik jak ten co był oryginalnie. Po podłączeniu znowu brak reakcji. Pomyślałem że może to wiertarka jest spalona. Podłączyłem ją na krótko i działa choć zauważyłem ciągnącą się smugę ognia wokół komutatora. Wcześniej tak nie iskrzyło jak był wyłącznik sprawny. Nadal jestem w punkcie wyjścia.
 • #17
  ElDiablo1212
  Level 18  
  Sprawdź czy dobrze podłączyłeś albo czy styki dobrze dolegają.
  Pisałem ze bez problemu mogę się tym zająć.
 • #18
  machlanskijan
  Level 11  
  Na rynku można dostać wyłączniki ze zmianą kierunku i regulacją obrotów.
  Ważny jest prąd takiego regulatora-dla 800W powinien wytrzymać 5A.
  Ja taki założyłem kilka lat temu-działa do teraz, brak tylko stabilizacji obrotów.
  W mojej wiertarce CSB 800-2RE (zielona) wpasował się idealnie.
  Skorzystam z okazji - w moim egzemplarzu b.szybko zużyło się łożysko wirnika obok komutatora(szwajcarskie), wyminiłem na radzieckie z odkurzacza Czajka.
  Pracuje bezawaryjnie od 1993r. W regulatorze wytarły się śceżki oporowe suwaka regulatora obrotów.
 • #19
  misiekpb
  Level 22  
  Mam taki problem. W mojej młotowiertarce skil padł wyłącznik (mechanicznie, pękł plastik). Wiertarka miała wyłącznik F2A-4/1BEK (4A) z regulacją. Wymieniłem go na FA2-6/1BEK (6A) również z regulacją. Wyłączniki wyglądają identycznie, mają takie same zaciski i wyprowadzenia. Niestety po wmontowaniu nowego nie mam regulacji obrotów, od razu staruje z pełną mocą. Ma ktoś pomysł dlaczego?
 • #20
  PtasiorWro
  Level 28  
  FA2-6/1BEK (6A)
  A znasz numer katalogowy tego wyłącznika 10cyfr.
  Jest szansa ze źle podłączony, lub uszkodzony.
 • #22
  iceman137
  Level 2  
  Witam,
  Mam ten sam problem z wiertarką CBS 800-2RE, tzn padł włącznik, mógłby ktoś mi powiedzieć jaki zamiennik kupić bo nie mogę znaleźć oznaczenia na nim.
 • #24
  Matis19932002
  Level 1  
  Witam... Mam wiertarke power up i nie chodzi mi na pierwszym biegu ( gdy wcisne włącznik lekko to nie chodzi a gdy wcisne mocniej na drugi bieg to chodzi..) jaka może być tego przyczyna??
 • #25
  hasselhoff_volkodov
  Level 1  
  Witam,
  odkurzam stary temat, bo właśnie się nim zajmowałem w piwnicy.
  Dokładniej to wymieniałem włącznik z młoto-wiertarki "prostar" 500W, do BOSCH CSB 400-2. Z niczym nie kombinowałem, włącznik jest prostej konstrukcji, bez regulacji prędkości obrotów. Podłączyłem odpowiednio włącznik i hula jak ta lala ;)
  Pozdrawiam:)
  Ω