Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 126p świecąca kontrolka kierunkowskazów

clapi 24 Paź 2010 22:37 1807 13
  • #1 24 Paź 2010 22:37
    clapi
    Poziom 8  

Witam was wszystkich na tym forum . zakupiłem ostatnio maluszka nazywając jego juniorem :) ale mam malutki problem w trakcie jazdy po zakupie zapaliła mi sie kontrolka kierunkowskazów , oczywiscie właczając kierunkowskazy ale po wyłączeniu ich nadal mi sie pali kontrolka, nawet po właczeniu od nowa samoch. co mogło sie stac , do tego zauważyłem ze nie pali sie kontrolka od świateł drogowch"długich"prosze o jakąs porade z góry dziekuje .

0 13
  • #2 24 Paź 2010 22:39
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Brak masy na zegarach, popraw kostki.

0
  • #3 24 Paź 2010 22:45
    clapi
    Poziom 8  

a gdzie one sie znajduja , nie chce zrobic wiekszego bałaganu

0
  • #4 24 Paź 2010 22:49
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega to tu na gotowca chyba liczy. :D

1
  • #5 24 Paź 2010 22:52
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Po lewej i prawej stronie zegarów, pod takim plastikiem. Czarnym.

0
  • #6 24 Paź 2010 22:55
    clapi
    Poziom 8  

sorki ale jestem tu nowy ,, i myslałem ze otrzymam jakas pomoc od was ,,,

Dodano po 2 [minuty]:

dzieki kolego czyli rozumiem to tak ze musze odkrecic tablice z zegarami i sprawdzic czy jest podłaczona masa ? tak

0
  • #7 24 Paź 2010 22:58
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Tak.

0
  • #8 24 Paź 2010 23:03
    clapi
    Poziom 8  

Dziekuje Bardzo dam znac jak to zrobie jutro postaram to sprawdzic,, pozdrawiam ,

0
  • #9 25 Paź 2010 01:28
    Zico63
    Poziom 37  

clapi napisał:
    sorki ale jestem tu nowy ,, i myslałem ze otrzymam jakas pomoc od was ,,,

I dobrze Kolega myślał, niech się Kolega nie zraża za szybko.
    A do sprawy: Z łatwiejszych czynności, mogących mieć tu znaczenie sprawdziłbym masę na mocowaniu silniczka wycieraczek w bagażniku - kilka czarnych przewodów przykręconych nakrętką M6. Dalej sprawdzić włożenie w gniazdo przerywacza kierunkowskazów. Jest to albo czarna kostka w skrzynce bezpieczników (nowsze Fiaciki), albo aluminiowy "kubek" schowany pod przednią szybą, w rejonie wentylatora nawiewu lub otworu wlotu powietrza do kabiny, gdy wiatraka nie ma (w starszych).
    Dopiero gdy te zabiegi nie pomogą, trzeba zabrać sie za licznik. Od spodu obudowy są dwa wkręty na śrubokręt krzyżakowy, wystarczy ten z kompletu narzędzi. Odkręcamy je a po odkręceniu musimy wyrwać obudowę z dwóch zatrzasków na przedniej krawędzi obudowy, przy samej szybie. Teraz UWAGA: obudowę wyjmujemy dokładnie w górę! Próba "okiwania" na boki skończy się złamaniem zaczepów, licznik da się jeszcze przykręcać ale może "latać". Niewykluczone, że te zaczepy już ktoś złamał przy wcześniejszych pracach, więc jeden problem może być z głowy a licznik od razu w ręce...
    Gdy mamy licznik w ręce, trzymać go będzie jeszcze linka szybkościomierza. Ponieważ musimy poruszać praktycznie tylko jedną z trzech kostek, prawą górną - być może da się to uczynić bez odkręcania linki, może wystarczy takie dociśnięcie do płytki licznika.
    Jeśli nie - musi się linkę odkręcić; łatwa sprawa, gorzej wkręcić.
    Po odpięciu także linki, dostęp jest już ładny, i interesować nas będzie czarny kabelek prawej górnej kostki. Można wyjąć kostkę, naciskając widoczny tam języczek i przeczyścić płytkę.
    Robotę sprawdzamy mając licznik jeszcze "w ręku", po co go dwa razy montować i wymontowywać...

1
  • #10 25 Paź 2010 21:26
    clapi
    Poziom 8  

Witam dzis rano zdrobiłem sobie wczesna pobudke przed praca aby naprawic ten kierunek . Odkrecilem tablice rozdz.i tak jak kolega wspomniał zatrzaski juz były wyłamane przez kogos wczesniej szukałem jakies masy lecz nie znalazłem jest tam ogólnie cieżki dostep szczególnie przez linke która jeszcze jest zablobowana ,wiec nic tam nie zrobilem lecz moze jeszcze pogorszyłem poniewaz juz teraz nie pala mi sie swiatła drogowe wiec juz sam nie wiem co tam sie dzieje "czarna magia":).chyba skorzystam jednak z elektryka , moze sprawdze ten przerywacz ale nie wiem do konca jak sprawdzic czy jest dobry ? pozdrawiam clapi.

0
  • #11 25 Paź 2010 21:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Światła przestały działać, bo szarpiąc za obudowę zegarów wyrwałeś kostkę z wyłącznika świateł.
    A sprawdzanie kontrolki kierunkowskazów zacząłbym od najprostszego - zdzielenia przerywacza kierunkowskazów czymś twardym. Jak to bimetal, to mogło się tam coś skleić...

0
  • #12 25 Paź 2010 21:35
    clapi
    Poziom 8  

kostki mam podłączone , sprawdze jutro ten przerywacz i jak kolega napisał użyje czegos silniejszego i popukam :)

0
  • #13 26 Paź 2010 20:48
    clapi
    Poziom 8  

Witam chciałbym sie pochwalic wiadomoscia a szczegolnie podziekowac Zico 63 za porade podeszłem dzis do mojego maluszka otworzyłem bagażnik odnalazłem metalowy przerywacz obok wentylatora puknołem w niego dwa razy kombinerkami i zadziałało :) szok ,, jestem pod wrażeniem. z góry dziekuje i pozdrawiam .

0
  • Pomocny post
    #14 26 Paź 2010 21:23
    Zico63
    Poziom 37  

Dzięki i cieszę się, że działa! Pozdrowienia i zadowolenia z Fiacika życzę!

0