Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik ciśnienia ecotec vc 246/35 vaillant

25 Paź 2010 09:08 2322 6
  • Poziom 20  
    Koledzy jaki czujnik ciśnienia wody jest w kotle
    ecotec vc 246/35 vaillant.
    Ew czym można go zastąpić lub jak oszukać aby reagował np tylko na obecność wody.
  • Poziom 10  
    Cześć,
    czy rozwiązałeś problem?
    U mnie pojawia się F.75. Pompa kręci, kocioł odpowietrzony. Zastanawiam się czy to czujnik. Czy konieczna wymiana czy da się wyczyścić.
  • Poziom 32  
    Oczywiście uszkodzenia samego czujnika nie można wykluczyć, ale pojawianie się błędu F.75 może mieć jeszcze inne przyczyny:
    - gdy kocioł współpracuje ze sprzęgłem hydraulicznym to może nie wykryć przyrostu ciśnienia w momencie rozruchu pompy,
    - umiejscowienie czujnika ciśnienia w starych kotłach za wymiennikiem ciepła - w nowych czujnik jest przed wymiennikiem - do starych był zestaw przezbrojeniowy,
    - pompa kręci, ale może mieć słabą wydajność (wytarta, zużyta),
    - zakamieniony wymiennik ciepła (ten "bęben" w środku od strony wody),
    - zabrudzony filtr CO przed kotłem,
    - zamulona instalacja CO dużo osadów w rurach i grzejnikach.

Jaki dokładnie model kotła posiadasz?
    Jak długo pracuje na instalacji?
    Kiedy ostatnio był serwisowany?
    Czy do instalacji CO często dopuszczasz wody?
  • Poziom 10  
    Kocioł VC PL 246/3-5
    Przegląd miesiąc temu. Filtr na CO był czyszczony.
    Pompa wymieniana. fakt, że nie na nową ale wydaje się sprawną. od wymiany mineło dwa tygodnie i do tej pory nic się nie działo.

Instalacja grzewcza ze sprzęgłem. Woda z kotła podczas przeglądu była spuszczana i była czysta.
    Kocioł według właściciela przechodzi procedurę odpowietrzania więc pompa raczej sprawna. Kocioł ma 5 lat.

Uwaga. Przed pojawieniem się F.75 był bład F.20 świadczący o przegrzewie. Kociół został odpiewietrzony i uzupełniona woda.
    Teraz jest F.75 :-(
  • Poziom 32  
    To że pompa się kręci i przechodzi procedurę odpowietrzania nie oznacza że pracuje z pełną swoją wydajnością - tym bardziej że była kupiona używana :?:

Gdy kocioł współpracuje ze sprzęgłem, to na króćcu wychodzącym z kotła (zasilanie CO) dawało się uszczelkę z mniejszym otworem (kryzującą przepływ) tak by "uderzenie hydrauliczne" spowodowało skok ciśnienia wychwytywany przez czujnik.
    Spróbuj przydławić trochę zawór na tym króćcu i zobacz czy pomoże.

Z drugiej strony - jeśli wcześniej wył błąd F.20 przegrzew - to może świadczyć o zakamienionym wymienniku i wtedy przepływ wody przez niego jest utrudniony i nie ma wymaganego skoku ciśnienia wychwytywanego przez czujnik ciśnienia.

Generalnie to ciężka sprawa z diagnozowaniem przyczyny tego błędu F.75
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Lepiej napisz coś tam wstawił za pompę, bo coś mi się wydaje, że za małą.
  • Poziom 20  
    7 lat, hehehe :)

niestety 7 lat temu przyjechał serwisant, nic nie udało się odszukać.
    Pamiętam że skasował dużo ....