Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony Asrock P4VM900.. jeden wybrzuszony kondensator..

marcii1 25 Oct 2010 11:52 2109 12
Tespol
    marcii1
    Level 9  
    Witam..2 dni temu padła mi płyta główna asrock p4v900.. to już druga z kolei i znów ten sam problem.. wybrzuszony kondensator przy pamięci ram..co mogę zrobić w tym wypadku ?? czy mogę iść do serwisu i mi wymienią ten kondensator i wszycho będzie działać jeszcze przez jakiś dłuższy czas ?? czy nie opłaca mi się to i lepiej kupić nową płytę główną?? Proszę o pomoc. I jeszcze jedno pytanie.. ile kosztuje taka naprawa kondensatora w serwisie ??
  • Tespol
    @GUTEK@
    Level 30  
    Wymienić kondensator i dalej używać.
    Wymiana w serwisie trudno powiedzieć ile, jak jakiś normalny serwis to powinni wziać z 10zł i zrobić od ręki.
  • Tespol
    robo68
    Level 14  
    Wymień ten kondensator i powinno działać tak na 90%. Jest on z sekcji zasilania mostka więc dlatego się nie podnosi.
    gwidon997
    Level 24  
    Dla pewności sprawdź napięcia zasilacza.
    wojtek_debal
    Level 2  
    jesli plyta glowna nie podnosi sie ( coolery kręcą ) lecz brak czegokolwiek na ekranie monitora to wymiana kondensatorów nie ma sensu. Przerabiałem to kilkasnaście razy.
    PS
    Do Moderatora:
    Co złego TU napisalem że znowu zostanę usuniety???

Moderated By DriverMSG:

Po raz kolejny piszesz bzdury - kolejny post tego typu nagrodzę ostrzeżeniem.

@GUTEK@
    Level 30  
    Wręcz przeciwnie, jeśli płyta nie startuje a są na niej spuchnięte kondensatory, to pierwsze co należy zrobić to ich wymiana.

wojtek_debal - widocznie miałeś płytę na której padło coś jeszcze, w przypadku spuchniętych kondensatorów, jeśli długo nie są wymieniane mogą paść mosfety.
    tomcioel
    Level 14  
    @GUTEK@, potwierdzam, miałem wiele płyt które nie wstawały a posiadały spuchnięte kondensatory, wymiana kondensatorów ożywiła płytę w większości przypadków
    Mariusz O
    Level 17  
    Wymiana kondensatorów ożywi płytę ale problem się powtórzy.
    Według mnie uszkodzony jest zasilacz, czyli w liniach zasilających pojawiają się niebezpieczne oscylacje, szumy napięć, można je oglądać na oscyloskopie. Te oscylacje niszczą kondensatory a z czasem inne elementy elektroniczne, może się zdarzyć że zostanie uszkodzony chipset płyty głównej a nawet dysk twardy.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Mariusz O wrote:
    Wymiana kondensatorów ożywi płytę ale problem się powtórzy.
    Z tym się zgadzam. Jednak według mnie powodem nie będzie zasilacz tylko źle zaprojektowany układ zasilania chipsetu. Gdyby winny był zasilacz, padło by naraz więcej kondensatorów, a nie ten konkretny.
    Mariusz O
    Level 17  
    marcii1 wrote:
    Witam..2 dni temu padła mi płyta główna asrock p4v900.. to już druga z kolei i znów ten sam problem..

Autor piszę o drugiej płycie z tym samym problemem. Chyba dzieje się coś na linii 3,3V lub 5V.
    Zasilacz do wymiany, ewentualnie wymiana kondensatora na wyższe napięcie.
    Pozdrawiam
    marcii1
    Level 9  
    Wymieniłem kondensator i wszycho działa poprawinie.. dziekuje wszystkim za pomocne odpowiedzi...