Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody

25 Oct 2010 13:07 11031 13
  • Level 2  
    Witam:D
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Posiadam piec gazowy dwufunkcyjny termet GCO-DP-23-07 jest to dość stare urządzenie ale do tej pory nie stanowiło żadnego problemu aż do wczoraj gdy pojawił się wyciek wody. z instrukcji wynika że woda cieknie z automatycznego zaworu odpowietrzającego. Bardzo proszę poradzcie mi co można z tym zrobić i czy można korzystać z pieca aż do usunięcia tej usterki.:?:
  • Helpful post
    Level 25  
    Tak można ale musisz szybko usunąć przyczynę wycieku poprzez wymianę części. Zwlekanie może spowodować zalanie czujnika w zespole termopary i problemy z odpaleniem świeczki.
  • Level 2  
    Wymieniliśmy automatyczny zawór odpowietrzający oczywiście odpowietrzyliśmy piec nie ma już wycieków ale w piecu słychać jakby gotowała się gdzieś woda i nie wiemy jaka jest tego przyczyna? I co z tym można zrobić? Natomiast na zegarze od temperatury wody i wartości ciśnień w układzie wskazówki są na zero, czy tak powinno być? I czy jako użytkownik powinniśmy zadbać o jakieś poszczególne elementy jeśli tak to o jakie i jak? Bardzo proszę o pomoc.
  • Level 30  
    kolego jak najprędzej wyłącz piec dopuść wody do 1 bar i dopiero włącz piec
  • Level 2  
    Piec wyłączyliśmy zaraz po tym jak tylko usłyszeliśmy gotującą wodę. Niestety cały problem polega na ty że nie wiemy jak dopuścić wodę do pieca ponieważ w żadnej instrukcji nie jest to opisane :| . Proszę powiedzcie mi jak to zrobić.
  • Helpful post
    Level 25  
    Z lewej strony od dołu jest czarne pokrętło od dopuszczania wody.
  • Level 2  
    Dzięki serdeczne za pomoc.Dopuściliśmy wodę do c.o i niby jest wszystko w porządku ale po wyłączeniu pieca słychać dziwny dźwięk coś jak chrobotanie, bulgotanie ciężko to określić. Czy to jest normalne?
  • Level 30  
    może wymieniony odpowietrznik nie ma poluzowanej nakrętki do upuszczania powietrza bo wygląda na to ze żle jest odpowietrzony kocioł
  • Level 25  
    Dobrze odpowietrz kocioł a jeśli to nie pomorze to masz zakamieniony wymiennik, potrzebna konserwacja kotła.
  • Level 15  
    Witam

I jeśli temat aktualny chętnie pomogę w jego naprawie udostępniając części z pieca sprawnie działającego do końca W całości rozkręcony na części posiadam wszystkie a ważniejsze z nich przedstawiam na zdjęciach:

piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody piec gazowy termet GCO-DP-23-07 wyciek wody

Aktualnie nie mam juz pompy i naczynka wymiennika
    Pozdrawiam
  • Level 25  
    Kolego manometr z termometrem jest nie sprawny no chyba że robiłeś zdjęcia na powietrzu przy temp. 0 stopni.
  • Level 15  
    W odpowiedzi na pytanie :

serwo66
    Kolego manometr z termometrem jest nie sprawny no chyba że robiłeś zdjęcia na powietrzu przy temp. 0 stopni.

Trudno jest rozkręcić piec w domu w mieszkaniu w warunkach pokojowej temperatury. Widać ze było w warsztacie zimno i wskazówka pokazała 0*C.
    Ale chyba nie to jest tematem tego postu.
  • Level 11  
    Do kolegi rstlen29:

Witaj !
    Masz może jeszcze ten manometr z termometrem (jak na zdjęciu) na zbyciu ?
    Potrzebuję taki.
  • Level 15  
    Witam

Jak się okazuje to mój manometr pracują w piecu od około 1 roku i pompa od pół roku bez żadnych problemów została udzielona gwarancja rozruchowa.
    I równierz zaworu ten poszedł zanim piec zdjołem ze ściany.

Pozostałe rzeczy jeszcze posiadam.