Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Światła mijania i światła drgowe w Fiacie brava

Zorro8004 25 Oct 2010 14:38 4415 6
    Zorro8004
    Level 9  
    Witam wszystkich

Mam problem ze światłami w Fiacie brava. Problem wygląda następująco:

Jadąc w nocy na światłach mijania po włączeniu świateł drogowych światła mijania gasną a zapalają się drogowe.
    Wiem od innych użytkowników takowych autek że nie powinno tak być.
    Po zapaleniu świateł drogowych powinny się palić i światła mijania i światła drogowe.
    W momencie wyłączenia świateł drogowych mają pozostać światła mijania.

Koledzy wiem że to może być problem z przełącznikiem zespolonym pod kierownicą ale to troszkę za duży koszt naprawy. Może jest jakiś inny sposób aby to zadziałało?? Np montaż jakiegoś przekaźnika lub coś w tym stylu??

Myślę ze wystarczył by przekaźnik który w momencie zapalenia świateł drogowych nie rozłączał świateł mijania.

Proszę o pomoc i ewentualnie jakieś pomoce co do podłączenia .

Pozdrawiam.
    basstec
    Level 34  
    We wszystkich autach jakie miałem i chyba we wszystkich jakimi jeździłem światła mijania gasły po włączeniu drogowych. Jedynie przy szperaczu świecą oba.
    tzok
    Moderator of Cars
    Nie wiem jak w przypadku Bravy ale FIAT czasem stosował w tym samym modelu dwa rodzaje lamp, np. H4 lub 2x H1 i działanie świateł było różne w zależności od użytych lamp.
    viper555
    Level 39  
    W brawie jest zamontowany przekaźnik i wtedy masz światła długie dokładane do krótkich, jeżeli przekaźnik wyjmiesz to masz na zmianę krótkie albo długie.P
    gimak
    Level 40  
    Jak są osobne żarówki dla świateł mijania i świateł drogowych to mogą się palić równocześnie. W poldku i FSO z czterema reflektorami przy zapalonych światłach drogowych w wewnętrznych reflektorach paliły się światła drogowe, a na zewnętrznych światła mijania. W jednej żarówce równoczesne palenie się dwóch żarników jest niewskazane - może dojść do rozerwania żarówki. Tak samo palenie dwóch żarówek równocześnie w jednym reflektorze może powodować matowienie odbłyśnika - za wysoka temperatura.