Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brava 1.2 16V 1999r nie zapamiętuje adaptacji przep.

25 Paź 2010 17:32 12745 27
  • Użytkownik usunął konto  
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Użytkownik obserwowany
    Chodzi ci o moduł?
  • Poziom 31  
    Resetowaniem centralki nie naprawisz tej usterki. Szpindel na osce przepustnicy nie urwany? Dopasowanie zrobione?
  • Poziom 10  
    Ja bym proponował zacząć od czegoś prostego czyli sprawdzenie zasilań i mass na komputerze sterującym szczególnie chodzi o 30+
    No chyba ze kolega już to sprawdził.
  • Poziom 31  
    Nie wiem czym dysponujesz ale możliwa jest adaptacja tego nastawnika. Ja to kiedyś robiłem Discanem8000 i poszło od strzała.
  • Poziom 39  
    Wtrącę się do wątku
    Mam identyczny problem z Bravą 1.6 16v 100KM
    Posprawdzane chyba wszystko i dzieje się dokładnie to samo - jeśli już obroty się ustabilizują to zaczyna falować po zgaszeniu albo po przegazowaniu, tyle że po przegazowaniu zabuja parę razy (czasami faluje przez parę minut) i się ustabilizuje.
    Dziury nigdzie nie ma bo w akcie desperacji zatkałem całkowicie przepustnicę i zwyczajnie go zadusiłem - próba powtórzona kilka razy w celu osłuchania czy gdzieś nie ssie powietrza.
    Błędów w sterowniku brak.
    Dodam że auto z gazem i tu doszukuję się przyczyny.
    Okoliczne serwisy też nie dają rady.
    Czekam na sugestie i dzięki
  • Moderator Samochody
    Czy centralka zapamiętuje cokolwiek (np. błędy) czy wszystko się kasuje po wyłączeniu zapłonu?
  • Poziom 9  
    Kolego z tego co piszesz wydaje mi się, że nie wykonujesz adaptacji silnika krokowego tylko resetu ustawień a to dwie inne rzeczy !!!

W programie fiatecuscan są dwie opcje reset ustawień i adaptacja tyczy cię wersji 2.5 !!!! Tylko ta wersja musi być zarejestrowana bezpłatna nie ma opcji ADAPTACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po przeprowadzonej adaptacji należy odczekać 30 sekund dopiero zgasić zapłon potem znów włączyć zapłon czekając 30 sekund, następnie odpalić auto, obroty będą przez chwilę większe po 5 sekundach ustabilizują się i należy jechać przez chwilę 10 km/h i potem już normalnie i po upływie około 40 km komputer sam ustawi siłownik biegu jałowego !!!

Oczywiście nie trzeba tych 40 km przejechać od razu :DDD

https://obrazki.elektroda.pl/95_1288817415.jpg
  • Poziom 35  
    Gazownicy odłączają 30 do stera i lączą z 15 w celu kasowania adaptacji. Do gazu się adaptuje inaczej niż do benzyny. jezeli zrobiłeś adaptacje przepustnicy i jest ok a wyłaczysz stacyjke i co za tym idzie odetniesz zasilanie, to poprostu straci pamieć. Sprawdż zasilanie na ECU.