Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL33EASW - w czym problem?

sewkos 25 Paź 2010 18:01 8906 6
  • #1 25 Paź 2010 18:01
    sewkos
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z chłodziarko-zamrażarką marki Samsung, model: RL33EASW.
    Usterka polega na tym, że lodówka działa poprawnie (chłodzi do odpowiedniej temperatury) tylko po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym (po 5 minutach - zalecenie producenta) podłączeniu do prądu. Wówczas lodówka pracuje kilka godzin, i sprowadza temperatury do ustawień standardowych (5 i -18). Następnie wyłącza się i już się nie włącza, a wyświetlacz pokazuje ciągle prawidłową temperaturę. Jedynym ratunkiem jest powtórzenie czynności z zasilaniem (odcięcie i przywrócenie zasilania). Po tej czynności temperatury na wyświetlaczu "urealniają się", tzn. odzwierciedlają to co faktycznie jest w środku, a lodówka rozpoczyna chłodzenie i działa poprawnie aż do ponownego wyłączenia się.

Proszę o pomoc w diagnozie tejże usterki. Dodam że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o jakiekolwiek naprawy sprzętu agd - staram się jedynie pomóc w zdiagnozowaniu problemu specjaliście, który zajmie się ewentualną naprawą.

3 6
  • #2 28 Paź 2010 21:56
    sewkos
    Poziom 8  

Dodam, że rozmrożenie lodówki pomogło na jakiś czas - po tym zabiegu lodówka chodziła poprawnie kilkanaście godzin...

2
  • #3 31 Paź 2010 21:20
    sewkos
    Poziom 8  

kolejne rozmrożenie, tym razem nieco dłuższe niż poprzednio (lodówka stała odłączone od prądu przeszło 24h) i w efekcie lodówka popracowała dłużej, bo ponad dobę... czy ktoś wie w czym problem? czy to jest usterka do naprawienia?

Bardzo proszę o radę...

5
  • #4 12 Lis 2010 09:49
    massiminodj
    Poziom 2  

Witam, mam ten sam identyczny problem. Zgłosiłem do serwisu, mam nadzieje ze beda mieli jakies odpowiedzi, i czy w ogole pomoga/naprawia, lodowka ma 26 miesiecy a tak wariowala juz od poczatku, czyli od kupna.

0
  • #5 12 Lis 2010 09:54
    sewkos
    Poziom 8  

massiminodj napisał:
    Witam, mam ten sam identyczny problem. Zgłosiłem do serwisu, mam nadzieje ze beda mieli jakies odpowiedzi, i czy w ogole pomoga/naprawia, lodowka ma 26 miesiecy a tak wariowala juz od poczatku, czyli od kupna.

Napisz proszę co ci serwis powie, bo najbliższy mi jest oddalony o ponad 100km, dlatego chciałbym wiedzieć czy jest sens ich wzywać... Z góry dzięki.

0
  • #6 07 Sty 2011 16:04
    sewkos
    Poziom 8  

Dzięki nieocenionej pomocy użytkownika samsu100 udało się zdiagnozować potencjalną usterkę, a w zasadzie 3 możliwe usterki, ze zdecydowanym wskazaniem na pozycję pierwszą:
    1. grzałka rozmrażania
    2. bezpiecznik rozmrażania
    3. elektronika

Zanim jednak po raz kolejny wezwę serwis, chciałbym sam sprawdzić czy aby na pewno to wina grzałki. Gdzieś na forum wyczytałem, że zmierzenie grzałki omomierzem nie zawsze wykrywa usterkę. Dlatego proszę o rady i instrukcję jak sprawdzić czy aby na pewno to wina grzałki.

Grzałka wygląda tak:
    Lodówka Samsung RL33EASW - w czym problem?
    jest umieszczona na przemian z rurkami chłodzącymi na parowniku.

1
  • #7 09 Sty 2011 12:02
    Szarobury
    Poziom 20  

Należy zmierzyć rezystancję grzałki (200omów +-50), oraz zmierzyć rezystancję pomiędzy jednym pinem wtyczki(dowolnym) a obudową grzałki (zdecydowanie w megaomach). Szeregowo w zasilaniu grzałki są podłączone termiki (najczęściej dwa), które w temperaturze pokojowej powinny mieć zwarcie.

1