Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RFID karta bankowa z chipem

michal600 25 Paź 2010 18:55 7428 19
  • #1 25 Paź 2010 18:55
    michal600
    Poziom 2  

Dziś odebrałem kartę do bankomatu typu payWave w związku z tym mam następujące pytania:
    1. Gdzie na karcie zlokalizowana jest antena
    2. Czy chip RFID i chip na karcie to ten sam chip
    Pytam ponieważ chciałem "wyłączyć" tą funkcjonalność na karcie nie uszkadzając jej jednocześnie, tzn chcę aby dalej działała jak karta chipowa.
    Czy jest to w ogóle możliwe? Widziałem filmiki jak uszkodzić chip RFID ale były to karty magnetyczne.

0 19
  • #2 27 Paź 2010 13:02
    bestboy21
    Poziom 39  

Trzeba pogadać z kimś w szpitalu żeby zrobił fotkę RTG - zawsze można wkręcić kita że to jakieś badania :P
    Może jakiś znajomy dentysta czy coś...
    Na RTG będzie pięknie widoczna cewka (antena) i będzie można ją uszkodzić bez uszkadzania reszty karty.

Cytat:
    Czy chip RFID i chip na karcie to ten sam chip

Chip RFID nie ma nic wspólnego z chipem "normalnym", mogą ewentualnie używać wspólnej pamięci eeprom i nic poza tym.

0
  • #3 27 Paź 2010 14:20
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Właścicielem Karty jest Bank lub firma która ją wydała.
    Nie wolno jej niszczyć, uszkadzać, ingerować... - masz to zawarte w regulaminie pewnie.

Więc pozostaje tylko noszenie w "puszce Faraday'a" - są nawet takie etui do telefonów i kart.

0
  • #4 27 Paź 2010 15:03
    bestboy21
    Poziom 39  

Sady napisał:
    Nie wolno jej niszczyć, uszkadzać, ingerować... - masz to zawarte w regulaminie pewnie.

Więc pozostaje tylko noszenie w "puszce Faraday'a" - są nawet takie etui do telefonów i kart.

Ale wyprać w pralce wolno ? kto to sprawdzi co on z tą kartą zrobił.
    Nawet do oddania nie mogą zmusić - zgubiłem, dlaczego Pan nie zgłosił - mam alzheimera. To tylko interes właściciela a nie banku.
    A propo puszki Faraday'a, można kartę okleić folią aluminiową.

0
  • #5 28 Paź 2010 08:38
    michal600
    Poziom 2  

bestboy21 napisał:
    Trzeba pogadać z kimś w szpitalu żeby zrobił fotkę RTG

A czy rtg nie uszkodzi paska magnetycznego na karcie lub chip'u? Na lotnisku zdaje się używają rtg do prześwietlania bagaży i laptop mi się nigdy nie uszkodził, ale nie wiem czy rtg na lotnisku i u lekarza ma to samo natężenie.

Sady napisał:
    Nie wolno jej niszczyć, uszkadzać, ingerować...

Tym bym się nie przejmował zawsze można jedną eksperymentalnie zniszczyć zgłosić, że się zgubiło i nic poza tym, że obciążają kosztami wydania nowej nie zrobią.

Co do puszki faraday'a to widziałem i etui i portfele ekranujące, ale i tak pozostaje problem zgubienia portfela lub jego kradzieży. Wystarczy "nieuczciwy" znalazca, który po max 50PLN będzie sobie robił zakupy bez żadnego problemu. Dlatego chcę payWave'a na swojej karcie wyłączyć trwale.

0
  • #6 28 Paź 2010 18:03
    bestboy21
    Poziom 39  

michal600 napisał:
    bestboy21 napisał:

A czy rtg nie uszkodzi paska magnetycznego na karcie lub chip'u? Na lotnisku zdaje się używają rtg do prześwietlania bagaży i laptop mi się nigdy nie uszkodził, ale nie wiem czy rtg na lotnisku i u lekarza ma to samo natężenie.

Sady napisał:
    Nie wolno jej niszczyć, uszkadzać, ingerować...

Tym bym się nie przejmował zawsze można jedną eksperymentalnie zniszczyć zgłosić, że się zgubiło i nic poza tym, że obciążają kosztami wydania nowej nie zrobią.

Co do puszki faraday'a to widziałem i etui i portfele ekranujące, ale i tak pozostaje problem zgubienia portfela lub jego kradzieży. Wystarczy "nieuczciwy" znalazca, który po max 50PLN będzie sobie robił zakupy bez żadnego problemu. Dlatego chcę payWave'a na swojej karcie wyłączyć trwale.

Nowoczesne aparaty RTG mają bardzo małe natężenie promieniowania, spotkać jakiś relikt w obecnych czasach trzeba mieć szczęście a i on nie powinien uszkodzić paska. Jak blisko strzeli piorun też jesteś narażony na promieniowanie X, czy słyszałeś żeby coś się komuś uszkodziło oczywiście poza dachem na który spadło złamane drzewo ? :D

0
  • #7 21 Lut 2012 14:19
    Witcher
    Poziom 12  

Odświeżę temat.

Czy ktoś wie jak ciąć lub w którym miejscu przebić kartę od banku PKO BP (czerwona VISA PKO BP - debetowa) aby cały RFID był bezużyteczny?

Są na niebezpiecznikach zdjęcia xray z Mastercard PayPass Multibanku.

0
  • #8 21 Lut 2012 17:00
    Przemo9826

W PKO wystarczy ustawić kwotę 0 zł dla operacji zbliżeniowych ;)

A jeśli trafiłeś na temat w NIEBEZPIECZNIKU pokazujący kartę na zdjęciach rentgena, to znajdziesz też opisy na unieszkodliwienie karty.

0
  • #9 21 Lut 2012 17:08
    Witcher
    Poziom 12  

Telefonicznie można czy trzeba się fatygować do stania w kolejce?

0
  • #10 21 Lut 2012 17:11
    Przemo9826

Telefonicznie chyba da radę, ale to zależy jakie dokładnie masz to konto, ja mam inteligo, i kilkoma kliknięciami to zrobiłem ;)

0
  • #11 21 Lut 2012 17:19
    Witcher
    Poziom 12  

Zmieniłem Super Dziadowskie na Konto dla młodych. Jeszcze przez dwa najbliższe na tym "nowym" później na coś innego.

No to już zrobiłem... jutro wycieczka.

0
  • #12 21 Lut 2012 18:32
    c4r0
    Poziom 36  

bestboy21 napisał:
    Niekoniecznie z kimś ze szpitala. Wystarczy pogadać z c4r0 ;) Robiłem zdjęcie takiej karty (innej RFID) i antena (cewka) była po prostu wokół karty. Są karty z cewką prostokątną która idzie wzdłuż krawędzi karty albo z okrągłą o średnicy trochę mniejszej od szerokości karty.

Wracając do tematu, po co niszczyć kartę albo robić jakieś kombinacje, wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że nie chce się RFID. Przyślą kartę bez RFID, żaden problem. Przynajmniej u mnie w multibanku tak jest.

0
  • #13 21 Lut 2012 18:35
    Witcher
    Poziom 12  

PKO BP - tak dobrze tam nie ma że rozdają karty bez RFID. Ban jest takim opóźniały molochem że, nie ma opcji iż coś innego dostaniesz niżeli Kowalski.

0
  • #15 27 Lut 2012 16:39
    Witcher
    Poziom 12  

almanjiji cieszę się że nie czytasz wszystkiego przez co nie zauważyłeś iż piałem o tym zdjęciu dla Mastercard PayPass Multibank.

0
  • #16 27 Lut 2012 16:51
    almanjiji
    Poziom 2  

Witcher napisał:
    almanjiji cieszę się że nie czytasz wszystkiego przez co nie zauważyłeś iż piałem o tym zdjęciu dla Mastercard PayPass Multibank.

Faktycznie:) Mam nadzieję, że direct link się mimo wszystko przydał.

0
  • #17 10 Lip 2012 08:25
    MichalRo
    Poziom 9  

Odkopie, ja mam inne pytanie. Chcemy zrobić żart koledze. Mamy osobę która nam to wydrukuje. Zamierzamy przeskanowac jego karte czytnikiem na częstotliwości TTL 13.56MHz RFID ale nie wiemy zbytnio czy ona sie nie rozmagnesuje szybko?

Chcemy mu wydrukować karte wielkości kartki A4 i zaprogramować czip by czasem mógł nią dla checy kupić coś w sklepie. Wiecie, posiedzieć w towarzystwie, pokazać wszystkim, podejść do laptopa, przejechać przez czytnik i zaplacić kartą w necie :)

Pytania jak nie chce sie czytać:
    1. Jak długo to się utrzymuje na zwykłej karcie ( np. starej z innego banku )
    2. Czy Duża temperatura może zniszczyć czip?
    3. Czy Link o tym właśnie fajnym nadajnikiem zeskanuje i zapisze jego dane karty ?

4. Jak go podłączyć do zasilania O_O?

0
  • #18 10 Lip 2012 08:41
    bestboy21
    Poziom 39  

Karta RFID , rozmagnesuje ??

Karta RFID to EEPROM (lub EPROM) prędzej garba dostaniesz , zanim się "Rozmagnesuje".

Zniszczysz temperaturą ponad 150 stopni.

Chcesz sobie robić jaja z kolegi a na razie to twój post wygląda na niezłe jaja.

0
  • #19 10 Lip 2012 08:52
    MichalRo
    Poziom 9  

bestboy21 napisał:
    Karta RFID , rozmagnesuje ??

Karta RFID to EEPROM (lub EPROM) prędzej garba dostaniesz , zanim się "Rozmagnesuje".

Zniszczysz temperaturą ponad 150 stopni.

Chcesz sobie robić jaja z kolegi a na razie to twój post wygląda na niezłe jaja.

Nie mam składni, poprostu pytam bo net mi zara sie skonczy a chcialem zadać wszystkie pytania odrazu z góry. Praktycznie odpowiadziałeś na pytania Kobiet ktore zadały xD... Ciekawe jak wybrniesz z tego, ze napisales na pytania ktore praktycznie nie są istotne a sądze, że chciales sie dopieprzyć.

Naj istotniejsze, jest czym ono jest zasilane i ten link z ebayu - produkt jak najbardziej trafny?

0
  • #20 10 Lip 2012 09:41
    _PREDATOR_

Nie na temat/ wydzielono /zamykam!

0
  Szukaj w 5mln produktów