Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka telewizja satelitarna.

25 Paź 2010 19:46 4826 7
  • Poziom 2  
    Witam.

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość, nie mogłem znaleźć takiego tematu choć się starałem, jakby co to przepraszam.

Oto moja sytuacja.

Mam obecnie telewizję z neostradą, (pakiet tp), od 1 grudnia przechodzę jednak z internetem do netii, co wiąże się z oddaniem dekodera tv i liveboxa, a więc i utratą telewizji.
    Rozglądam się więc za jakąś darmową opcją telewizji satelitarnej, chodzi mi o kanały TVP, Polsat, TVN i tym podobne, (czyli te, które mam w tym momencie).
    Czytałem trochę ale niestety nie znalazłem dobrej jednoznacznej porady.

Jakie więc mam opcje? Jak Wy zrobili byście na moim miejscu?

Słyszałem od kolegi, ze jest też możliwość odbioru telewizji satelitarnej i ma to jakiś związek z internetem... Niestety o tym też nic się nie dowiedziałem..

Byłbym więc wdzięczny za poradę, jak można ten problem rozwiązać, jaki dekoder kupić, jak to wszystko ustawić etc. Takie wytłumaczenie dla zupełnego żółtodzioba.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Po pierwsze nie ten dział. Kanały które podałeś nie są darmowe chyba, że w TV naziemnej. Podaj swoją pozycję geograficzną. Może jesteś w zasięgu NTC.
  • Poziom 2  
    Przepraszam, nie do końca to ogarniam...

Moje położenie to okolice Kozienic, centralna Polska..

To znaczy, że kanały te nie są darmowe.. to kiepsko...

A co z telewizją odbieraną za pomocą jakiejś karty do laptopa, pod express card na przykład?
    Jak oceniacie użyteczność tych urządzeń i ewentualnie jakie polecacie?

Czyli nie ma możliwości odbioru kanałów które podałem za darmo? Oczywiście nie mówię tu o abonamencie radiowotelewizyjnym.. Gdyż ten opłacam...
  • Poziom 24  
    Zapoznaj się z ofertą http://telewizjanakarte.pl/ ta wydaje się najtańsza gdyż nie masz umowy i nie musisz opłacać abonamentu a przez rok masz kilka programów praktycznie za darmo.
    Resztę programów które za darmo odbierzesz z satelity znajdziesz tutaj http://pl.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear&cl=pol
    Polsat nigdzie na satelicie nie jest darmowy. Jedynie abonament w Cyfrowym Polsacie lub Cyfrze+

Jeśli chodzi o TV naziemną to podaj swą pozycję geograficzną np. z google.maps gdyż przez złe określenie miejsca ostatnio dwa razy nieświadomie wprowadziłem ludzi w błąd.
  • Moderator
    Czekamy na pozycję.
    W samych Kozienicach na Żeromskiego niedaleko Warszawskiej instalowałem kiedyś znajomemu antenę do odbioru Raszyna. Dach bloku i antena wystaje ponad linię drzew.
    Niedawno kupił sobie dekoder MPEG4, podłączył do anteny którą stawiałem i bezproblemowo odbiera wszystkie multipleksy nadawane z Raszyna.
    RTCN Ryki zacznie nadawać multipleks komercyjny od 1go sierpnia 2011.
    Uważam że warto zainwestować w odpowiednia antenę i dekoder.
  • Poziom 2  
    Google maps, pokazuje taką lokalizację.

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1366&bih...%20lokalizacj%C4%99&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

Ja mieszkam trochę bardziej na zachód niedaleko przecięcia rzeki z trasą nr 79.

Jeżeli to istotne, trudno u mnie o to by antena znajdowała się wyżej niż korony drzew, jednak drzew w sąsiedztwie domu raczej nie ma, a las jest dość odległy..

Nie wiem jeszcze jakie informację mogę podać, by bardziej przybliżyć sytuacje...

A co z w.w kartami telewizyjnymi do laptopa? Czy warto? Sygnał nie jest trudny do złapania?
    I ciekawe swoją drogą jak to się w tym wypadku odbywa z abonamentem, gdyż nie widziałem by takie urządzenia miały możliwość włożenia do nich karty abonenckiej. (mogę się mylić).
  • Moderator
    Najlepiej będzie jak odczytasz pozycję geograficzna z mapy. Ten skrót niewiele pokazuje.
    Karta do komputera to rozwiąznie dość ułomne, jeżeli ma to służyć do oglądania TV to lepiej jest mieć normalny dekoder. Karty są budowane głównie do odbioru lokalnego przy bardzo silnym sygnale, nie zawsze taki mamy.
    Z antenami to jest tak, ze bez testów w konkretnym miejscu niewiele się zdziała. To co instalowałem w Kozienicach to była najlepsza z możliwych do wybrania lokalizacji, w innym miejscu może być zero sygnału.
  • Poziom 2  
    Mhm. Rozumiem.

Pozycja to 21° 33' E 51° 32' N... Tak odczytałem z mapki..
    Mam nadzieje, ze o to chodziło.