Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brigss&Stratton, brak iskry mimo wymiany cewki

25 Paź 2010 20:17 2360 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z 2 cylindrowym Briggsem. Problem polega na braku iskry, nawet po wymianie cewki. Proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Model silnika 42A 707 19hp dwucylindrowy. Bez czujnika poziomu oleju z wyłącznikiem zapłonu. Cewke kupiłem nową i też nie działa podejżewam że może być problem z magnesem.
  • Poziom 9  
    Cewkę założyłem poprawnie. Nie jest to cewka z przerywaczem i kondensatorem. Jest to cewka prawdopodobnie z czujnikiem challa. Z cewki wychodzą 2 przewody wysokiego napięcia i jest jeden pin do gaszenia poprzez dotknięcie jak sądze do masy. Jak można sprawdzić czy jest rozmagnesowane koło zamachowe?
  • Poziom 30  
    Jak to jak ...
    Dotknij czymś metalowym magnesu na kole.
  • Poziom 9  
    chodziło mi raczej o to czy mają znaczenie bieguny magnesa
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzięki za porady.
    Za 2 tygodnie będe miał chwile czasu to zajme się tym silnikiem ( rozważam przerobienie zapłonu). Pisząc na forum liczyłem na pomoc ale dalej jestem w punkcie wyjścia, bo pisanie że "uczą tego w szkole podstawowej" to jaki jest sens tego forum? bo w takim razie po podstawówce powinniśmy mieć nieograniczoną wiedze na każdy temat. Szczerze mówiąc miałem nadzieja na jakieś rozwinięcie tematu. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Za 2 tygodnie zrobie jakieś fotki to może coś poradzimy. Narazie dzięki.