Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN 8-163 97 rok, brak poziomowania tylnych poduszek

piotrusiek 25 Paź 2010 21:48 4008 4
  • #1 25 Paź 2010 21:48
    piotrusiek
    Poziom 10  

Witam szanownych kolegów ,mam problem ze zlokalizowaniem usterki w układzie poziomowania tylnej osi w Manie ,na desce mruga czerwona kontrolka (chyba od przeciążenia ) .
    Można tylko ręcznie na pilocie podnosić i opuszczać poduchy ,nie mam możliwości podłączenia testera ,pozostaje mi tylko szukanie na piechotę .
    Regulatory wysokości przy poduchach wymieniłem , podejrzewam że to może być uszkodzony jakiś czujnik przeładowania ,ale nie wiem gdzie go szukać .
    Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

• #2 26 Paź 2010 00:17
    svavecone
    Poziom 23  

Probowales czujnik cisnienia powietrza ?Byc moze ,ze ten szwankuje ,jak pokazuje niedostateczne cisnienie to automat w ECASie nie bedzie chodzil.

• #3 26 Paź 2010 11:45
    piotrusiek
    Poziom 10  

ciśnienie około 10 bar ,ręcznie pilotem poduchy chodzą ale nie samopoziomowania ,

• #4 26 Paź 2010 18:52
    svavecone
    Poziom 23  

Byc moze ECAS powinien byc jeszcze raz skalibrowany komputerem diagnostycznym .

• #5 26 Paź 2010 21:43
    piotrusiek
    Poziom 10  

Wg mnie problem tkwi w zaworze od przeładowania , dziś przeglądałem no i tak ; po włączeniu zapłonu słychać klaknięcie na zaworze od poduszek i gdy ramiona od ustawiania wysokości są ustawione na max to na ułamek sekundy opuszcza ,jak na min to trochę podnosi i się wyłącza .

Nie bardzo wiem gdzie ten zawór przeciążeniowy jest przypuszczam że nad tylnym mostem koło prawego zaworu poziomującego jest coś tam z przyłączem na 3 piny .

Byłbym wdzięczny za jakiś schemacik tego ukł .

I jeszcze ta czerwona kontrolka na desce mrugała zawsze jak sie przeładowało auto więc dlatego przypuszczam że to może być wina zaworu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME