Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 b6 wsad licznika - pin. Jaki adres odpowiada za pin?

26 Paź 2010 06:57 6450 14
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć który adres w tamik wsadzie odpowiada za pin.

Samochód to A4 b6, 2003 r. lcznik z kolorowym fisem.
    Dysponuje softem i interfejsem aby ściągnąć eeprom i odczytać pin, ale chciałbym dowiedzieć się jak zrobić to na piechotę...

Z góry dzięk.
  • Poziom 12  
    Licznik crypto - więc na piechotę nie poszalejesz - są dwa programy które wyciągają PIN z desek crypto w Audi, ale działają z paroma licznikami, także zero pożytku z nich. A jeśli masz sprzęt do wyciągania PINu po złączu, to po co sobie życie komplikować?
  • Poziom 10  
    Straszne długo trwa wyciągnięcie pinu tym sprzętem którym dysponuje, liczyłem że na piechotę będzie szybciej.
  • Poziom 12  
    Ostatnio walczyłem z A3 2005r z licznikiem VDO Crypto - w drodze do PL "zaginął" oryginalny licznik z auta, i nie można go było odpalić. Kupiłem używany licznik, tylko jak wiadomo immo jest w liczniku, więc trzeba było dopisać sterownik i klucze do zegara. Łudziłem się, że zegar będzie na Micronasie - wtedy XPROG-m ładnie wyciąga kod PIN, i umożliwia jego zmianę (tak samo jak nr. VIN, przebieg i kod komponentu), niestety była to wersja z samą pamięcią - bez problemu dała się odczytać, ale niestety nie ma na odczytanie czegokolwiek z niej patentu (nawet znajomi z poza granic naszego kraju nie byli w stanie pomóc) - tak więc pozostało czekanie na wyciągnięcie PINu, żeby móc później wszystko dopasować jak to fabryka wypuściła oryginalnie.
  • Poziom 12  
    Z pliku nic nie zrobisz - przede wszystkim napisz jaka jest przyczyna wymiany licznika?

Jeśli po prostu chcesz odpalić, to przegraj zawartość pamięci ze starego zegara do nowego - powinno zagadać.

Przebieg K+CAN Commanderem powinien ruszyć bez problemu.
    Co do PINu - tylko Magic Dash od Smoka.

Jeśli byłby tam Micronas oprócz pamięci na małej płytce to byłaby banalna sprawa - wszystko xprog-m ogarnia.
  • Poziom 13  
    A wiec auto po powodzi i stary licznik fiksuje,był zawilgocony ,palą się kontrolki ,ze starego licznika udało mi się odczytać pin ,przebiegu zmienić się nie dało K+CAN Commanderem ,z nowym nic się nie dało ruszyć K+CAN Commanderem .liczniki takie same ,samochód normalnie odpala ,licznik z roku 2004
    Pozdr
  • Poziom 17  
    podeslij wsad to podam ci pin
  • Poziom 13  
    Witam moze ktos pomoze odczytac pin ?
  • Poziom 13  
    Witam ponownie, chcę przełożyć liczniki, 8P0 920 900 K VDO H73 0300, posiadam pin starych zegarów i nowych, próbuje robić wg Link

lecz kanał 50 jest niedostepny, nadmienię ze tak sie dzieje na obydwóch licznikach, może ktoś ma jakiś pomysł?
    Pozdrawiam
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Który rok, bo coś mi się wydaje że nie ta generacja immobilizera.
  • Poziom 13  
    Saturday,06,November,2010,18:04:28:13314
    VCDS Version: Release 908.0
    Address 25: Immobilizer
    Control Module Part Number: 8P0 920 900 K
    Component and/or Version: KOMBIINSTR. VDO H73 0300
    Software Coding:
    Work Shop Code: WSC 00000

Advanced Identification
    Serial number: AUX7Z0E0FNS03V
    Identification: VDD-024
    Revision: D04