Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy wyświetlacz Altoids.

emer2 26 Paź 2010 09:34 6059 5
  • Bezprzewodowy wyświetlacz Altoids.

Jest to projekt bezprzewodowego wyświetlacza LCD 2x16 znaków w obudowie Altoids. Autor użył właśnie "puszki" Altoids ponieważ potrzebował mocniejszej obudowy do zabezpieczenia modułów Xbee zakupionych w Sparkfun. Użył modułów Xbee Pro z zewnętrzną anteną, by zwiększyć zasięg urządzenia, które chciałby w przyszłości zastosować do różnych projektów elektronicznych.
    W bezprzewodowym urządzeniu znajduje się Arduino, wyświetlacz LCD 2x16 znaków i moduł Xbee wraz z anteną. Natomiast w drugim urządzeniu w obudowie Altoids autor zamontował tylko moduł Xbee połączony z komputerem przez USB. Dane są wysyłane z komputera i przesyłane do bezprzewodowego wyświetlacza LCD. Autor przedstawił kilka pomysłów zastosowania bezprzewodowego wyświetlacza LCD. Komputer mógłby wysyłać informacje o przychodzącym e-e-mail, RSS czy po prostu wysłać aktualną godzinę. Natomiast w drugą stronę bezprzewodowy wyświetlacz LCD mógłby posłużyć jako przykładowo stacja pogodowa. Do budowy urządzenia wykorzystał platformę Arduino Duemilanove, wyświetlacz LCD 2x16 znaków HD44780 i moduły bezprzewodowe Xbee z zewnętrzną anteną. Autor dodaje ponadto, iż jeżeli urządzenie miałoby działać tylko w jedną stronę to można zastosować moduły pracujące w transmisji RF.

Bezprzewodowy wyświetlacz Altoids.

Link do strony źródłowej poniżej:
    Strona źródłowa

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    emer2
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
    emer2 napisał 434 postów o ocenie 49, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
  • PCBway
  • PCBway
    hotek
    Poziom 15  
    Też zwróciłem na nie od razu uwagę... Ktoś wie czy takie coś można dostać w PL? Trafiło mi się jedno po obudowie od Pendrive z czego jestem zadowolony, ale więcej nie widziałem takich 'pudełek'

Regulamin p.15
    kolega będzie tak uprzejmy i poprawi błędy?
    (dj-MatyAS)

Edit:
    Już naprawione. ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    nico41
    Poziom 13  
    Gigantor napisał:
    Czasami odnoszę wrażenie, że gdyby nie Altoidsy i Arduino to 80% zachodnich projektów DIY w ogóle by nie powstało.

Zgadzam się w tej kwestii z kolegą od strony elektronicznej prawie zerowa inwencja.
    seba_x
    Poziom 31  
    hotek napisał:
    Też żwróciłem na nie od razu uwage... Ktoś wie czy takie coś można dostać w PL? Trafiło mi się jedno po obudowie od Pendrive z czego jestem zadowolony, ale więcej nie widziałem takich 'pudełek'
    Metalowe otwierane pudełko kupisz w każdej aptece , wystarczy poprosić o Propolki (tabletki na gardło)